Mobile menu

Haridusasutuse juhile ja haridusspetsialistile

Taimi Elenurm

Taimi Elenurm on töö- ja tervisepsühholoog ning coach-superviisor, kellel on pikaaegne töökogemus personalijuhi, koolitaja ja õppejõu, tervisenõustaja ja psühhoterapeudina. 

Taimi Elenurm

Oma töös coach´i ja psühholoogina olen kaasteeliseks neile, kes otsivaid vastuseid küsimustele, kuidas kohaneda muutustega, toime tulla keeruliseks kujunenud olukordade ja töösuhetega, kuidas hoida ja edendada igaühe väärikust ja väärtust koostöös. Ühised avastusretked inimpsüühika ja töösuhete maastikele on toonud ahaa-elamusi, mis on viinud tõdemuseni – „sa leiad head vastused – kui harjutad märkamist, küsimist ning mitmeid positsioone ja mitmekihilisi taustu arvestavat lähenemist“.

Kasutan peamiselt lahenduskeskseid- ja loovmeetodeid, positiivse psühholoogia käsitlusi ja süsteemset lähenemisviisi, mis aitab luua selgust inimeste ja nende töö vahelistesse suhtesse. Teemad on töö- ja tervisepsühholoogia, tervisedendus, vaimne tervis ja tööheaolu, organisatsioonikäitumine, töönõustamine, töösuhted ja töökorraldus, personali arendamine ja karjäärijuhtimine, personali hindamine ja strateegiline personalijuhtimine.
Hariduse valdkonnaga puutun kokku EEK Mainor õppejõuna organisatsioonikäitumises ja personalijuhtimises, TalTech ´i magistritööde juhendaja personalijuhtimises ning töö- ja tervisepsühholoogias (üle 50 magistritöö), Tervise Arengu Instituudi mentorina vaimse tervise ja tervisedenduse vallas ning Tööinspektsiooni partnerina töökeskkonna psühhosotsiaalsete ohutegurite selgitamisel ja töötülide lahendamisel. Olen olnud coach ja töönõustaja äri- ja avaliku sektori organisatsioonide juhtidele, spetsialistidele ja personalitöötajatele (sh haridusjuhtidele ja õpetajatele üldhariduskoolides ja lasteaedades, kutsekoolides ja ülikoolis), klienditeenindajatele ja teenindustöötajatele, hooldus- ja sotsiaaltöötajatele, hambaarstidele jt meedikutele haiglates ja pererstikeskustes, kultuuritöötajatele ja projektijuhtidele, Eesti Töötukassa klientidele.

Mul on magistrikraadid sotsiaal- ja meditsiinipsühholoogias (MSc Peterburi Ülikool) ning ärikorralduses (MA Tallinna Tehnikaülikool). Coachi ja superviisori kutse olen saanud Der Rote Faden (A.Fritzsche, Saksamaa) väljaõppeprogrammis. Olen Eesti Supervisiooni ja Coachingu Ühingu kvaliteedigrupi läbinud meistersuperviisor (8. tase), superviisorite-coachide õppekavade komisjoni ja haridusvaldkonna superviisorite töögrupi juht ning coachide-superviisorite ja kogemusnõustajate õppepraktikate juhendaja. Olulisemad täiendkoolitused: konfliktide vahendamine ja pingete maandamine 2- aastane programm (N. Apter, Šveits ), süsteemne coaching ja konstellatsioon (J. Whittington, Suurbritannia) loovsupervisioon (Anna Chesner, Suurbritannia), psühhoteraapiad (lahenduskeskne-, loov-, gestalt-, eksistentsiaal- ja logoteraapia, psühhodraama, neuro-lingvistiline programmeerimine – mahuga alates 6 EAPd); tervisedendus ja tervisekasvatus ning personalijuhtimine.

Olen ajakirja Personalipraktik toimetuse kolleegiumi liige, (avaldanud ca 100 artiklit), raamatu “Stressi teejuht” peamine autor, “Loomismäng” 2000 pt. Sõna ja värvimängud autor, Äripäeva Personalijuhtimise käsiraamatu kaasautor. Kirjutanud eesõna mind inspireerinud Fritz Riemann´i raamatule “ Võime armastada “ ja järelsõna Viktor Frankl´i raamatule “Mõttetahe” – neid autoreid pean ka oma esmasteks teejuhtideks ja õpetajateks töös coachina.

Valdkonnad:

  • Tööstress, -kurnatus ja läbipõlemine; vaimse tervise esmaabi töökohal
  • Pinge ja konfliktid ning keerulised olukorrad, töösuhted ja juhtumid, sh töökiusamine
  • Kriisi- ja arengunõustamine
  • Töös jaksamine, vaimse tervise edendamine ja heaolu tööl
  • Muudatused ja kohanemine muutunud oludega (isiklik, meeskondlik ja organisatsiooni tasand)
  • Psühhosotsiaalneja -emotsionaalne töökeskkond, riskitegurid ja nende leevendamine
  • Piirideta ja võrgustav töö
  • Positiivne organisatsioonikäitumine: hoolimine ja lootus, paindlikkus ja sitkus, tõhusus ja õppimine koostöös; töödisain (töö personaalne kohandamine) ja töösuhted
  • Juhi enesereflektsioon, enesejuhtimine ning kaastöötajate arendamine, nõustamine ja võimustamine

Rohkem infot: www.supervisioon.ee/team/taimi-elenurm;

https://www.etis.ee/CV/Taimi_Elenurm/est

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.