Mobile menu

Õpetaja ja koolijuhi areng

Mentorid

Igal aastal asub koolijuhi ametisse ligi paarkümmend uut inimest üle Eesti, ka väljastpoolt haridussektorit. Mentorite ülesandeks on toetada uusi kolleege rolli sisse elamisel ning arendada juhtimiskvaliteeti ja -oskusi. Tänaseks päevaks on meie haridussüsteemis 62 kvalifitseeritud mentorit, kes on valmis äsja ametisse astunud kolleege professionaalselt toetama.

Tutvu mentoritega SIIN!

Mentorite väljaõpe

Mentorite väljaõppeprogrammi eesmärk on arendada tulevaste mentorite rolliteadlikkust ja kompetentse mentee tulemuslikuks juhendamiseks ja nõustamiseks.

Väljaõppe jooksul saavad mentorid lihvida oma juhendamisoskusi, õppida ja harjutada vajalikke tehnikaid ning ise seeläbi juhina kasvada. Programmis osalevad juhid läbivad väljaõppe ning hakkavad juhendama alustavaid/tuge vajavaid koolijuhte ehk mentee´sid.

Kellele?

Väljaõppeprogrammi sihtrühm on kogenud üldhariduskoolide või kutseõppeasutuste direktorid, kellel on valmisolek ja soov jagada oma juhtimisalaseid teadmisi ning kogemusi algaja ja/või alustava juhiga, olles tema arengu toetamisel professionaalseks arengupartneriks.

Korralduslik info

Väljaõppeprogramm toimub perioodil veebruar 2021 kuni juuni 2021.

Õppetöö toimub õppesessioonidena, millele lisandub kuni 2,5 tunnine individuaalne coachingusessioon igale osalejale. Õppepäevade vahelisel perioodil tuleb arvestada iseseisva tööga.

Peale programmi lõppu sügisel 2021 toimub neljapäevane õppereis välisriiki (lisandub reisimisele kuluv aeg).

Väljaõppeprogrammi lõpetamise eelduseks on osalemine vähemalt 80% kontaktõppes, iseseisvate tööde tegemine ja osalemine individuaalsel coachingusessioonil. Õppe edukalt läbinud saavad täiendusõppe tunnistuse või tõendi.

Programmis osalemine on õppijale tasuta. Väljaõppeprogrammi kulud kaetakse Eesti riigi ja Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest. Õppepäevadel on tagatud toitlustus ja kahepäevaste sessioonide puhul majutus.

Ajakava ja teemad

Koolitajad on Tiiu Allikvee ja Piret Jamnes konsultatsioonifirmast Fontes.

I moodul (2 õppepäeva, 10.-11. veebruar 2021)
I päev Mis on mentorlus?
II päev Juhi 6 juhtimisstiili, organisatsioonisisene mentorlus ja mentorluseks vajalikud tehnikad.

II moodul (1 õppepäev, 10. märts 2021)
Praktika ehk lihvimise töötuba I

III moodul (2 õppepäeva, 21.-22. aprill 2021)
I päev Praktika ehk lihvimise töötuba II
II päev Coachiv juhtimine ja tagasiside andmine.

IV moodul (2 õppepäeva, 12.-13. mai 2021)
I päev Organisatsioonisisese mentorluse dilemmad ja eesmärkide täitmise mõõtmine.
II päev Kovisioonipäev. Kovisiooni kui meetodi õppimine ja praktiseerimine.

V moodul (1 õppepäev, 10. juuni 2021)
Kokkuvõtted mentorluse koostööprojektidest ja programmi lõpetamine.
Programmi jooksul läbib iga mentor mentoripraktika menteega (kokku 3-4 kohtumist). Viimases töötoas teeb iga mentor eneseanalüüsi võtmes kokkuvõtte tehtud koostööst, kirjeldades enda õnnestumisi ja õpikohti ning mentee edenemist.

Osalejate arv grupis kuni 20 inimest.

Kandideerimise tingimused

  • Eesti üldhariduskooli või kutseõppeasutuse direktor ning vähemalt viieaastane haridusasutuse juhtimiskogemus;
  • pidaja esindaja kinnituskiri väljaõppeprogrammis osalemise kohta;
  • motivatsioonikiri  teemal „ Minu panus mentorina Eesti haridusse“ (pikkus kuni 1 A4). Motivatsioonikirjas hindame kandidaadi kogemust, motivatsiooni ja valmisolekut väljaõppeprogrammis omandatud edastada, aidates menteel õnnestuda juhirollis. Lisaks hindame väljakutseid, mida kandideerija näeb mentorina ning kandidaadi poolt esile toodud kirjeldust sellest, millistes valdkondades tunneb ta end kõige tugevamalt ning millised oskused, kogemused ja isiklikud omadused iseloomustavad mentorit.
  • inglise keele oskus B1 tasemel, kuna väljaõppeprogrammis on planeeritud  õppereis väljaspool Eestit (sügis 2021) ja õpe toimub inglise keeles.

Valikuprotsessi vältel analüüsime kandidaadi valmidust panustada Eesti koolijuhtide professionaalsesse arengusse.

Kandideerimiseks palume esitada CV, motivatsioonikiri ja pidaja esindaja kinnituskiri hiljemalt 28. oktoobriks 2020 e-posti aadressil koolitus@harno.ee

Väljaõppeprogrammi algataja on Haridus-ja Noorteamet, programm viiakse ellu koostöös Fontes PMP OÜ ning rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi toel programmi „Pädevad ja motiveeritud õpetajad ning haridusasutuste juhid” vahenditest.

Lisainfo:
Kadi Hajetski
kadi.hajetski@harno.ee, tel: 735 0546

 

 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.