Mobile menu

Õpetaja ja koolijuhi areng

Mentorid

Igal aastal asub koolijuhi ametisse ligi paarkümmend uut inimest üle Eesti, ka väljastpoolt haridussektorit. Mentorite ülesandeks on toetada uusi kolleege rolli sisse elamisel ning arendada juhtimiskvaliteeti ja -oskusi. Tänaseks päevaks on meie haridussüsteemis 62 kvalifitseeritud mentorit, kes on valmis äsja ametisse astunud kolleege professionaalselt toetama.

Tutvu mentoritega SIIN!

Mentorite väljaõpe

Mentorite väljaõppeprogrammis osalevad kogenud õppeasutuste juhid läbivad kolme kuu jooksul väljaõppe ning asuvad juhendama alustavaid koolijuhte ehk menteesid. Väljaõppe jooksul saavad mentorid lihvida oma juhendamisoskusi, õppida ja harjutada selleks vajalikke tehnikaid ning ise seeläbi juhina kasvada. Programmi läbimine arendab nii programmis osaleja kui ka tema tulevase mentee liidrioskusi, enesejuhtimis- ja motiveerimisoskust ning oskust anda konstruktiivset tagasisidet.

Arenguprogrammi on ellu kutsunud Haridus- ja Teadusministeerium, seda korraldab sihtasutus Innove. Mentorite väljaõpet rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi toel programmi „Pädevad ja motiveeritud õpetajad ning haridusasutuste juhid” vahenditest. Arenguprogrammi viib läbi talendijuhtimise konsultatsioonifirma Fontes.

Järgmine mentorite väljaõpe toimub aastal 2020/21. Järgmise kandideerimise kuulutame välja 2020. a suvel.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.