Mobile menu

Õigusalased teadmised

Õigusalased teadmised

Koolituse „Õigusalased teadmised haridusasutuse juhile“ eesmärk on anda üldhariduskooli või kutseõppeasutuse juhtidele juriidilisi teadmisi haridusasutuse juhtimist puudutavates õiguslikes regulatsioonides orienteerumiseks, nende mõistmiseks, järgimiseks ja nendest tulenevalt enda haridusasutuses vajalike protseduuride loomiseks ja rakendamiseks.

Koolitusel osalenu:

  • Teab hästi õigusliku reguleerimise süsteemi ja meetodeid ning saab aru, mis on erineva taseme õigusaktid, haldusaktid ja lepingud. Koolituse läbinu saab aru, kuidas õigussuhted tekivad ja mismoodi saab suhteid kujundada ja muuta.
  • Saab aru mis on juhtimise õiguslik tähendus ja sellega kaasnev vastutus ning teab meetodeid, kuidas korraldada juhtimist sedasi, et tegevus oleks õiguslik ja asjaajamise poolest korrektne, et riskidega arvestatakse, neid ennetatakse ning ohuolukorras (oht õiguste rikkumiseks, varalise kahju saamiseks, tegevuses sellise vea tekkimiseks, millele järgneb nõue või karistus) reageeritakse adekvaatselt.
  • Teab õigusliku reguleerimise ja vastutuse põhitõdesid ning juhi tegevusega seonduvaid norme ja põhitõdesid ja oskab vajadusel õigusakte ja seletuskirju kasutades ise küsimustele vastuseid leida.
  • Teab vastutuse tekkimise aluseid ning oskab ettetuleva probleemi korral lahendust otsides selleks kasutada õigeid allikaid ja suudab endale olukorrast adekvaatse pildi luua.
  • Teab haldusmenetluse ja lepinguõiguse alustõdesid ning tunneb nii haldusotsuse kui lepingu peamisi komponente ja suudab kontrollida, kas need vastavad tema soovitule ning tunneb ära riskiohtlikud olukorrad.

Koolitus koosneb neljast õppepäevast.

Koolitused toimuvad

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.