Mobile menu

Õpetaja ja koolijuhi areng

Konkurss “Aasta kool”

Aasta KoolKonkurss „Aasta kool“

„Aasta Kooli“ eesmärk on näidata kooli loovas ja lõbusas võtmes, justkui elavat organismi, kus tegutsetakse ühiselt ka õppetöö väliselt. Projekt annab võimaluse tuua esile Eesti koolide vahvaid omadusi – erilist õpikeskkonda, põnevaid õpetajaid, aktiivseid õpilasi, meeldivat suhtluskeskkonda või muud, mida koolipere ise oluliseks peab. Kui eelmisel aastal oli konkursi fookus eelkõige õppetöö välisel tegevusel, siis sellel aastal ootame kindlasti näiteid ka õppetöö alasest koostööst.

Aasta kooli võitja selgub žürii hinnete ja rahvahääletuse tulemusena. Võitja avalikustatakse ETV saate „Terevisioon“ otse eetris. I, II ja III koha saanud koolide esindajad kutsutakse Aasta Õpetaja galale.

«Aasta kool 2018» võitis ülekaalukalt Tallinna 32. keskkool, kes paistis silma oma õpilaskeskse lähenemise ja aktiivsete õpetajatega. Teisele kohale tuli Tallinna reaalkool  ja kolmandale Põlva gümnaasium. Kokku osales «Aasta Kool 2018» konkursil 68 kooli, finaali ehk kümne sekka jõudsid lisaks esikolmikule veel  Tallinnast Gustav Adolfi gümnaasium, Rahumäe põhikool ja Südalinna kool, Tartust Maarja kool ja Kristjan Jaak Petersoni gümnaasium, Tartumaalt Unipiha algkool ja Võrumaalt Parksepa keskkool.

“Aasta kool 2019” žürii valis 54 kooli seast välja 10 finalisti, kelle seast parima selgitas välja rahvas. Rahvahääletusel osalesid koolid viiest maakonnast: Kiili Gümnaasium, Neeme Kool, Võru Gümnaasium, Järveküla Kool, Elva Gümnaasium, Viljandi Gümnaasium, Tallinna Kunstigümnaasium, Põlva Gümnaasium, Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium ja Tallinna Järveotsa Gümnaasium. “Aasta kool 2019” tiitli võitis Viljandi Gümnaasium.

Konkursi statuut 

Konkurssi korraldab Innove koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Konkursi läbiviimist toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Aasta kooli kajastused veebis: 


Lisainfo:
Marili Anso, spetsialist (õpetajaameti mainekujundus)
Õpetaja ja koolijuhi täienduskoolituskeskus, SA Innove
marili.anso@innove.ee
www.innove.ee

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.