Mobile menu

Õpetaja ja koolijuhi areng

Õpetaja töötasu diferentseerimise infomaterjal

Meie loodud infomaterjal pakub praktilist tuge koolijuhtidele õpetajate töötasu süsteemi välja arendamiseks või olemasolevasse süsteemi muudatuste planeerimiseks.

Levinud on erinevad õpetajatöö tulemuslikkust ning erialale ja organisatsioonile pühendumust eristavad tasustamise praktikad, mida antud juhend tutvustab. Oluline on rõhutada, et mitmed praktikad, mis võivad ühes koolis olla levinud, ei sobi teise kooli organisatsioonikultuuri ega tasustamispõhimõtetega, mistõttu juhend koondab võimalikke alternatiive, mis tänases Eestis võiksid sobida.

Juhendis toodu kasutamine ja arvesse võtmine on igale koolijuhile vabatahtlik võimalus, on toetavaks ja suunavaks materjaliks, sisaldades palgasüsteemiga seonduvate mõistete definitsioone, kirjeldusi õpetajate töötasu diferentseerimise võimalustest ning anonüümseid näiteid koolide palgasüsteemidest ja tasustamispraktikatest.

Õpetaja töötasu diferentseerimise infomaterjal koolile on kättesaadav SIIN.

Informatiivse abimaterjali koostamisse panustanud töögrupis osalesid: Kristi Mikiver ja Raivo Trummal (Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajad), Margit Timakov (Õpetajate Liidu esindaja), Reemo Voltri (Haridustöötajate Liidu esindaja), Aivar Soe (kohalike omavalitsuste esindaja), Alo Savi (riigigümnaasiumi esindaja), Helmer Jõgi (Eesti Koolijuhtide Ühenduse ja gümnaasiumi esindaja), Margus Veri ja Raivo Tamm (Eesti Koolijuhtide Ühenduse ja põhikooli esindajad), Anne Nõgu (erakoolide esindaja) ning Marju Aolaid (Innove esindaja). Töörühma juhtisid ja nõustasid Irja Rae ja Kristina Udras konsultatsioonifirmast Fontes Palgakonsultatsioonid OÜ.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.