Mobile menu

ÕKPATi programm

Inspiratsiooniprogramm „Jah! Õpetajaks!“

Usud Sa, et õpetajad loovad homse Eesti? Oled ehk kaalunud õpetajaametit järgmise karjäärivalikuna? Kui oled positiivsete hoiakutega, valmis noori toetama ning neid oma eeskujuga inspireerima, siis oled oodatud kandideerima inspiratsiooniprogrammi  „Jah! Õpetajaks!“ 

Programm toob kokku, innustab ja julgustab inimesi, kes kaaluvad õpetajaametit oma järgmise karjäärivalikuna. Nelja mooduli raames antakse ülevaade, mida õppimine ja õpetamine tänapäeval endast kujutavad ning millised on paindlikud võimalused õpetajana tööle asumiseks.

Osalejana saad aimdust, milliseid rolle õpetaja tänapäeval täidab ning mida õpetajast oodatakse. Vaatame otsa õpetajaametiga seonduvatele hirmudele ja kummutame müüte. Programmi raames on võimalik õpetajat varjutada ning näha, milline on tema igapäev. Saad teada, kuidas tundi kavandada ning läbi viia. Programmi käigus teeme selgeks, milline on Sinule sobiv tee õpetajaametisse astumiseks ning valmib Sinu isiklik järgmiste sammudega tegevusplaan.

Õpetajana töötamine annab Sulle igapäevaselt võimaluse teha olulist ja suure mõjuga tööd!

Ootame, et inspiratsiooniprogrammis osaleja on:

  • magistrikraadiga oma valdkonna spetsialist (kraad võib olla omandamisel) või kunagi õpetajaks õppinu, kes pole selles ametis töötanud või kui on, siis valinud teise karjääritee ning kaalub nüüd õpetajaametisse naasmist
  • inspireerib ja on valmis olema noortele eeskujuks
  • soovib end arendada ja teha meeskonnatööd
  • valmis osalema programmi kõikides moodulites

Programm koosneb neljast moodulist.

I moodul (28.–29. veebruar)
Minu isiklik motivatsioon. Kuidas käib õppimine? Mida oodatakse õpetajalt?

II moodul (20.–21. märts)
Õpetajaametiga seotud müüdid ja hirmud, nende maandamine. Kohtumine tegevõpetajatega. Õpetaja varjutamise kavandamine.

III moodul (18.–19. aprill)
Varjutamise refleksioon. Õppetunni kavandamine. Õpetaja autoriteet ja positiivne enesekehtestamine.

IV moodul (23.–24. mai)
Tunni andmise refleksioon. Alustavate õpetajate toetamine. Isikliku tegevusplaani välja töötamine.

Esimene moodul algab Tallinnas ning teised toimuvad linnades üle Eesti.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.