Mobile menu

Õpetaja ja koolijuhi areng

Hariduse tulevikutegijad

Kandideeri programmi “Hariduse tulevikutegijad”

Bakalaureuse või rakenduskõrghariduse 2.- 3. kursuse TUDENG!

Kui saaksid olla iseenda unistuste õpetaja, siis milline Sa oleksid? Ehk on Sul ka nägemus maailma parimast koolist?

Õpetajaamet on hea võimalus ennast teostada, olla positiivne eeskuju, arvamusliider ja protsesside mõjutaja nii kogukonna kui ka riigi tasandil. Selleks, et Sina saaksid avastada õpetajaameti võimalusi, ettekujutuse selle töö rõõmudest, muredest ja väljakutsetest, on ellu kutsutud programm „Hariduse tulevikutegijad”.

Kellele on programm mõeldud?

Programm on mõeldud kõikide erialade bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppe teise ja kolmanda kursuse üliõpilastele, kes ei ole õpetajakoolituse tudengid, kuid kes on valmis kaaluma õpetajaametit kui üht võimalikku karjäärivalikut. Osaleja peab olema saavutanud positiivselt eristuvaid tulemusi õppe-, huvi ja/või ühiskondlikus tegevuses ning eelneva aasta õpingute keskmine hinne on vähemalt 3,8.

Millal, kus ja kuidas?

Programmi kestab augustist kuni detsembrini 2021. Tegevuste käigus külastatakse mitmeid koole Eestimaa erinevais paigus, et näha, kuidas toimub tänapäevane õppetöö.

Programmi jooksul ei pea asuma õpetajaametisse!

Kuidas liituda?

Hariduse tulevikutegijaks kandideerimine algab aprillis 2021

Programm koosneb viiest moodulist: 

I moodul

Mooduli käigus saad teada missugune on õpetaja roll tänapäeval, milline on kaasaegne kool, millised on kaasaegsed trendid ja teadmised õppimisest ja õpetamisest, mis on haridusinnovatsiooni tuum ning millistel tasanditel on võimalik sekkumist luua.

II moodul

Mooduli käigus saad teada kuidas iseenda ja teiste õppimist ja arengut toetada ning kuidas anda tagasisidet kolleegidele, õpilastele ja lapsevanematele, mis on koostöine õppimine ja õpetamine ning kuidas ennetada ja lahendada konflikte.

III moodul

Mooduli käigus saad teada, milline on õpetajatöö eetika, kuidas disainida õppimist ja tundi, kuidas võtta vastu tagasisidet ja seda tõlgendada, kuidas ennetada läbipõlemist.

IV moodul

Külastame erinevaid koole Eestis ja tutvume Eesti haridussüsteemiga.

V moodul

Mooduli käigus saad teada, millised on õpetajate olemasolevad koostöövõrgustikud ja milleks on need mõeldud ning millised on sinu õpetajaks õppimise võimalused. Tunni andmise refleksioon ja lõpuprojekti tutvustus.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.