Mobile menu

Õpetaja ja koolijuhi areng

Õpetaja – hariduse kõneisik

Igal täiskasvanul on oma koolikogemus, mis mõjutab tema suhet kooli ja laiemalt kogu haridusvaldkonnaga. Elu koolis on aga pidevas muutumises. Selleks, et ühiskond näeks õpetajaametit läbi õpetajate silmade ning mõistaks, missugused on praegused õppimise ja õpetamise suunad, on oluline, et õpetajad ise oma töö sisu nähtavaks teeksid.

Programm „Õpetaja – hariduse kõneisik” ongi ellu kutsutud hariduselus toimuva ühiskonnale vahendamise toetamiseks.

Programmi käigus saad teada, kuidas kujuneb ameti maine ning kuidas luua endale unikaalne persoonibränd. Kuuled ja näed, milline on suurepärane avalik esineja. Et olla ise esinejana osavam, saad professionaalide käe all harjutada, kuidas sõnumeid mõjusalt kirja panna ja levitada ning intervjuusid anda.

 

“Õpetaja – hariduse kõneisik” annab õpetajale hääle ja julguse seda avalikus ruumis kasutada. Üheskoos teiste ägedate Eesti koolide õpetajatega tekib kogukond, õlg õla tunne, mis tiivustab ja innustab haridusteemasid avama ajalehe veergudel, võtma sõna erinevatel festivalidel, konverentsidel ning rääkima oma tähendusrikkast tööst sotsiaalmeedias. Minu jaoks kinnistus veelgi teadmine, et ainult õpetaja ise saab oma ameti mainet ja väärtust kujundada. See, kuidas meie, õpetajad, oma tööst räägime, loob selle, mismoodi ühiskond meid näeb, hindab. Seega soovitan, et õpetaja, kes sa oma ametit armastad, osale programmis, et saada hääl ning jõud, millega meie ameti eest seista.”

– Kristiine Kurema (Viimsi gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja, koolimeedia juhendaja)

Tänaseks on programmi lõpetanud neli lendu.

IV lennu moodulite ajakava:

  • I MOODUL (26.–27. oktoober): Maine, kuvand ja bränd. Kommunikatsiooni ABC. Sotsiaalmeedia
  • II MOODUL (23.–24. november): Persoonibränd
  • III MOODUL (7.–8. detsember): Argumenteerimisoskus. Loo jutustamine põhitõed
  • IV MOODUL (25.–26. jaanuar): Avalik esinemine, videotreening. Kriisikommunikatsioon
  • V MOODUL (15.–16. veebruar): Toimetulek negatiivse tagasisidega. Kehakeel
Hariduse kõneisik

 

 

 

 

 

 

Koolitusprogrammi III lennu vilistlased: Helen Uusorg, Triinu Pääsik, Sirli Vijar, Kristiine Kurema, Triinu Tähiste, Ulvi Vilumets, Karin Tõevere, Leesi Peedumäe, Kadri Karon ja Eerik Säre.“

 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.