Mobile menu

Õpetaja ja koolijuhi areng

Sisekoolitajate akadeemia

Sisekoolitaja on alus-, üld- või kutseõppeasutuse juht või õpetaja, kes on valmis oma teadmisi kolleegide ning teiste haridusvaldkonna töötajatega jagama. Sisekoolitajaks saamise eelduseks on eksperdi tasemel teadmised ja kogemused valdkonnast ning tunnustus ja soovitused asjatundjate poolt, või soov end eksperdi tasemele arendada.

Sisekoolitajate akadeemias toetame täiskasvanute koolitajale vajalike kompetentside arengut (täiskasvanud õppija eripärad, koolitusprotsesside juhtimine, erinevate koolitusmeetodite loomine ja rakendamine, esinemis- ja suhtlemisoskused, eneserefleksioon ning koolitaja professionaalne areng, jne).

Programmi täpsem sisu ja arendatavad kompetentsid sõltuvad baas-, kesk ja meistritaseme väljaõppest. Baastaseme sisekoolitaja saab soovi korral viia esimesed koolitused läbi koos kesk- ja meistritaseme sisekoolitajaga, kes aitab ette valmistuda, koolitust läbi viia ning tulemusi analüüsida. Läbi koolituste ja iseseisva õppe on baastaseme sisekoolitajal võimalus areneda meistriks.

Koolitusteemade ring sõltub hetkevajadusest (finants ja õigusruum, töökorraldus, kujundav hindamine, IKT vahendid õppetegevustes jms), mis kooskõlastatakse Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Innove esindajatega. Sisekoolitajatele korraldatakse regulaarselt kohtumisi, et reflekteerida ja mõtestada sisekoolitaja rolli ja professionaalset arengut.

Peale sisekoolitaja väljaõpet moodustatakse nimekiri vastava ettevalmistusega sisekoolitajatest (ehk sisekoolitajate salv), kes leiavad edaspidi rakendust Innove korraldatavatel koolitustel. Läbiviidavad koolitused on Innove hinnakirja alusel tasustatud. Sisekoolitajaid võib tellida koolitama ka väljaspool Innove korraldatud koolitusi, kuid sellisel juhul toimub tasustamine tellija poolt.

Kolleegid soovitavad! Baastaseme esimene õppegrupp on oma õpingud lõpetanud. Loe SIIT, millised on osalejate Kristiina, Anu ja Triinu esimesed muljed ja mõtted sisekoolitajate akadeemiast.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.