Mobile menu

Digiõppevara

E-ülesanded

E-ülesandedIga e-kogu sisaldab elektroonilisel kujul olevaid ülesandeid ehk e-ülesandeid. E-ülesanded on erineva pikkuse, raskusastme, tüübi ja suunitlusega ülesanded, mida õpetaja saab vajaduse ja oma parima äranägemise järgi kombineerida ning õpilastele kasutamiseks suunata. Kõik e-ülesanded vastavad PRÕKi õpitulemustele või osaoskustele ja teemadele ning on tasuta kättesaadavad EISis.

E-ülesannetes kasutatud kontekstid on elulähedased ja autentsed. E-ülesannete sisu on vastavale vanuserühmale eakohane ning aitab tõsta õpimotivatsiooni. E-ülesannetes on kasutatud erinevaid digikeskkonna võimalusi: pildi-, video- ja helimaterjale ning interaktiivseid ülesandetüüpe.

Enamik ülesandeid on arvutihinnatavad, mis tähendab, et nii õpilasel kui ka õpetajal on võimalik saada kohe täpset tagasisidet. Tagasiside esitatakse punktidena (nt neli punkti viiest). Korrektsete vastuste nägemise funktsioon võimaldab õpilasel enda vastuseid õigetega võrrelda ja tehtud vigadest õppida. Automaatselt saadav tagasiside hoiab kokku õpetajal hindamisele kuluvat aega ja teeb õpilaste tulemuste analüüsimise lihtsamaks.

E-kogudes sisalduvate e-ülesannete kasutamine õppetegevuses ei ole mingil viisil piiratud. Õpetaja otsustab ise, millises õppeprotsessi etapis milliseid ülesandeid kasutada. Näiteks võib e-ülesandeid kasutada tavatunnis või kodus harjutamiseks, teadmiste kinnistamiseks. Ülesanded sobivad õpiraskustega õpilaste järele aitamiseks või võimekamate õpilaste toetamiseks. Ülesandeid võib enda äranägemise järgi kombineerida klassis või kodus harjutamiseks, kasutada kontrolltöödeks kordamiseks või mingil põhjusel koolitundides vähem osalevate õpilaste õppekavakohase arengu tagamiseks jpm.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.