Mobile menu

Digiõppevara

KKK – Korduma kippuvad küsimused e-kogude kohta

Kuidas saavad õpetaja ja õpilased EISi sisse logida?

Õpetaja logib EISi sisse ID-kaardi või Mobiil-ID abil. Õpilased saavad samuti ID-kaarti või Mobiil-ID-d kasutada. Kui õpilastel puudub see võimalus, saab ta EISi sisse logida isikukoodi ja parooli abil. Parooli genereerib õpilastele õpetaja. Parool kehtib seni, kuni keegi teine genereerib samale õpilasele uue parooli, mistõttu soovitame õpilastele paroolid genereerida ja neid kasutada ülekooliliselt.

Miks on oluline, et õpetaja ja õpilane süsteemi sisse logiksid?

Sisselogimine on vajalik selleks, et õpetaja koostatud ja õpilaste lahendatud tööd seotaks konkreetsete lahendajatega. Kui sisselogimist ei toimu, ei kuvata õpetajale, kas ja kuidas tema õpilased süsteemis ülesandeid on lahendanud. Sisselogimisel säilitatakse tulemused ning õpetaja saab jälgida õpilaste edenemist.

Kas EIS ja e-kogud töötavad korrektselt ka tahvelarvutis ning nutitelefonis?

Hetkel ei ühildu EIS nutiseadmetega korrektselt. Seetõttu on EIS ja e-kogud mõeldud kasutamiseks ainult laua- ning sülearvutitel.

Kas õpilased saavad teste lahendada mitu korda?

Nii d-teste kui ka teste, mille õpetaja on ise töölaua kaudu kokku pannud, saab suunata õpilastele mitu korda. Selleks on tarvis luua mitu õpilaste nimekirja ning lisada erinevatesse nimekirjadesse samu õpilasi mitu korda.

Kas õpetaja saab enda poolt kokku pandud teste ja iseseisvaid töid jagada ka teiste õpetajatega?

Praegu ei saa õpetaja seda teha. Lihtsaim moodus kokku pandud testi või iseseisva töö sisu kolleegiga jagada on kopeerides või ekraanitõmmisena. Sealt edasi saab teine õpetaja juba hõlpsasti läbi töölaua ise identse testi või töö koostada.

Kuidas saan vaadata enda õpilaste testide ja iseseisvate tööde tulemusi?

Pärast testi või iseseisva töö kokkupanemist või d-testi õpilastele suunamist ilmub see töölauale paremale paanile tabelisse Lahendamisel jagatud. Tabelis nimele klõpsates test või iseseisev töö avaneb ning avanenud menüüribal on olemas valik Tulemused.

Kes näeb EISis minu õpilaste tulemusi?

Nii testide kui ka iseseisvate tööde tulemused on nähtavad õpetajale, kes need koostas ja õpilastele lahendamiseks suunas. Samuti on tulemused nähtavad teistele sama kooli õpetajatele. Kui testi või iseseisva töö suunaja ei soovi, et tema kooli pedagoogid tulemusi näeksid, on võimalik seda süsteemis piirata.

Õpilaste tulemusi ega statistikat ei näe ükski teise kooli õpetaja ega muu kõrvaline isik (sh HTMi või Innove töötaja).

Kas õpilaste tulemusi või tagasiside on võimalik otse E-kooli või Stuudiumi suunata?

Ei. Hetkel puudub automaatne ühendus EISi ja E-kooli või Stuudiumi vahel. Tulemusi ja tagasisidet on võimalik ühest süsteemist teise viia kasutades traditsioonilist kopeerimise meetodit (Ctrl+C ja Ctrl+V).

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.