Mobile menu

Õppevara ja metoodikad

Keelekümblus

Keelekümblus on üks tõhusamaid mitmekeelse õppe viisidest, mis arvestab parimaid pedagoogilisi tavasid, rahvusvahelisi kogemusi ja õppijate erinevat kultuuritausta. Keelekümblusprogrammis õpitakse vähemalt 50% ajast sihtkeeles: keel omandatakse mitmesuguste tegevuste käigus. Eesti keelekümblusprogrammi puhul on sihtkeeleks eesti keel.

Eestis alustatakse keelekümblusprogrammiga kas lasteaias või koolis (alates 1. klassist või teisest kooliastmest). Keelekümbluslik lähenemine võimaldab keele omandada kõrgel tasemel, lapse emakeelt kahjustamata.

Innove korraldab keelekümbluse valdkonnas koolitusi, nõustamist lasteaedade ja koolide pedagoogidele, haridusametnikele. Koostatakse õpetamist ja õppimist toetavaid materjale. Vene õppekeelega lasteaedade eestikeelse ja eesti keele õppe toetamist korraldatakse piirkondlike metoodikakeskuste kaudu.

Keelekümblusvõrgustiku töös on olulisel kohal programmi järjepidev arendamine, programmiga liitunud asutuste toetamine ja tunnustamine ning kvaliteedisüsteemi rakendamine. Programmiga liitunud asutustele on heaks partneriks keelekümblusprogrammi lapsevanemate liit (KLL).

KEELEKÜMBLUSE KOHTA LOE LISA SIIT!

 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.