Mobile menu

Õppevara ja metoodikad

Keelekümblus

Keelekümblus on tõhus kakskeelse õppe meetod, mille puhul laps saab võõrkeele suhu õpingute käigus, mis toimuvad vähemalt 50% ajast sihtkeeles.

Eesti keelekümblusprogrammi puhul on sihtkeeleks eesti keel. Seega annab keelekümbluslik lähenemine muu kodukeelega lastele võimaluse õppida eesti keelt läbi eestikeelsete tegevuse, viibides eestikeelses keskkonnas. Keelekümblusmeetod ei kahjusta lapse emakeelt. Programmis võetakse arvesse rahvusvahelisi kogemusi, parimaid pedagoogilisi tavasid ja õppijate erinevat kultuuritausta.

Eestis alustatakse keelekümblusprogrammiga kas lasteaias või koolis (alates 1. klassist või teisest kooliastmest).

Innove korraldab keelekümbluse valdkonnas koolitusi ja nõustamist lasteaedade-koolide pedagoogidele ja haridusametnikele. Koostame keelekümblusmeetodil õpetamist ja õppimist toetavaid materjale. Toetame vene õppekeelega lasteaedade eestikeelset õpet ja eesti keele õpet piirkondlike metoodikakeskuste kaudu. Tegeleme keelekümblusprogrammi pideva arendamisega,  liitunud asutuste toetamise ja tunnustamisega ning kvaliteedisüsteemi rakendamisega.

Kui keelekümblusega Eestis 2000. aastal alustati, osales programmis neli kooli. 2017. aasta lõpuks oli keelekümblusprogrammiga liitunud 63 lasteaeda ja 37 kooli ning programmis osaleb üle 10000 õpilase!

Programmiga liitunud asutustele on heaks partneriks keelekümblusprogrammi lapsevanemate liit – KLL.

KEELEKÜMBLUSE KOHTA LOE LISA SIIT!

 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.