Mobile menu

Õppevara ja metoodikad

Vajad rohkem nõu või abi?

Meie veebileht „Muu kodukeelega laps” koondab informatsiooni Eesti koolides ja lasteaedades õppivate muukeelsete või mujalt saabunud laste hariduse korralduse võimaluste ja kogemuste kohta. Küsimused, asjalikud ettepanekud ja tagasiside lehe kohta on oodatud meiliaadressil muukodukeel@innove.ee. 

Kui vajad nõu või abi hiljuti Eestisse elama asunud lapse või roma päritolu lapse õppetöö teemal, kuid ei leidnud seda meie lehelt, siis on abiks ka:

  • Innove mitmekeelse õppe ja keelekümblusmetoodika keskus, mis pakub pedagoogidele koolitusi, nõustamist ning metoodilist ja õppevara-alast konsultatsiooni.  
  • Igas Eesti maakonnas asuvad Innove Rajaleidja keskused, mis pakuvad õppenõustamist pedagoogidele, et toetada õpetaja toimetulekut lapsele ea- ja võimetekohase arendus- ning õppetegevuse tagamisel. 
  • Integratsiooni Sihtasutus pakub lapsevanematele teabe jagamiseks ja kohanemisprotsessi toetamiseks nõustamisteenust Tallinnas (Eesti keele maja, Rävala 5) ja Narvas (Eesti keele maja, Linda 2). Nõustamine aitab lapsevanemal tekkinud küsimusi liigitada ja sobiva infoallika või asutuse poole suunata eesti, vene ja inglise keeles. Nõu saab küsida ka tasuta telefonil 800 9999 või saates e-kirja aadressil: info@integratsiooniinfo.ee 
  • Integratsiooni Sihtasutus ustab ka tagasipöördujaid, kellel on tekkinud huvi ja soov Eestisse naasta, samuti neid, kes on juba alustanud uut elu Eestis. Esmased soovitused tagasipöördujale leiab eesti.ee portaalist. 
  • Alla viie aasta Eestis elanud välismaalaste kohanemist toetab Siseministeeriumi kohanemisprogramm. Lastel on võimalik osaleda kohanemisprogrammi laste ja noorte moodulis. Vaata lähemalt uussisserändajatele suunatud koolituste infot.
  • Haridus- ja Teadusministeeriumi koduleht annab üldist informatsiooni hariduskorralduse kohta Eestis. 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.