Mobile menu

Õppevara ja metoodikad

Vajad rohkem nõu või abi?

Meie veebileht „Muu kodukeelega laps” koondab hulgaliselt informatsiooni Eesti koolides ja lasteaedades õppivate muukeelsete laste hariduse korralduse võimaluste ja kogemuste kohta. Küsimused, asjalikud ettepanekud ja tagasiside lehe kohta on oodatud meiliaadressil muukodukeel@innove.ee.

Kui vajad nõu või abi hiljuti Eestisse elama asunud lapse või roma päritolu lapse õppetöö teemal, kuid ei leidnud seda meie lehelt, siis on abiks ka:

  • Innove keelekümbluskeskus pakub pedagoogidele koolitusi, nõustamist ning metoodilist ja õppevara-alast konsultatsiooni. 
  • Innove Rajaleidja keskused asuvad igas Eesti maakonnas ja pakuvad õppenõustamisteenust pedagoogidele, et toetada õpetaja toimetulekut lapsele ea- ja võimetekohase arendus- ning õppetegevuse tagamisel.
  • Lapsevanematele teabe jagamisel ja kohanemisprotsessi toetamisel on abiks Integratsiooniinfo nõustamiskeskused Tallinnas (Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed, Lõõtsa 2a) ja Narvas (Kerese Keskus, Kerese 3). Nõustamiskeskused aitavad tekkinud probleeme liigitada ja vastava infoallika või institutsiooni poole suunata eesti, vene ja inglise keeles. Nõu saab küsida ka tasuta telefonil 800 9999 või saates e-kirja aadressil: info@integratsiooniinfo.ee
  • Alla viie aasta Eestis elanud välismaalaste kohanemist toetab Siseministeeriumi kohanemisprogramm. Lastel on võimalik osaleda kohanemisprogrammi laste ja noorte moodulis. Vaata lähemalt uussisserändajatele suunatud ja koolituste infot SIIN.
  • Haridus- ja Teadusministeeriumi koduleht annab üldist informatsiooni hariduskorralduse kohta Eestis.
  • Vaata ka infovoldikut „Vajad nõu hiljuti Eestisse elama asunud lapse või roma päritolu lapse õppetöö ladusaks korraldamiseks?

 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.