Mobile menu

Kutse- ja kõrghariduse areng

KKK – korduma kippuvad küsimused

Vastame kõigile meieni jõudvatele küsimustele oskuste festivali Noor Meister 2020 ja seal toimuvate kutsemeistrivõistluste kohta. Sellel lehel toome välja korduma kippuvad küsimused. Täiendame rubriiki jooksvalt.

Üldine

Küsimus: Kuidas on võistlused keeleliselt organiseeritud? Kas õpilane peab eesti keelt valdama või on võimalik võistlustöid ka inglise keeles sooritada?
Vastus: Võistluste töökeeleks on eesti keel, eraldi tõlget organiseeritud ei ole.

Küsimus: Kas on osalustasu?
Vastus: Ei ole osalustasu.

Küsimus: Kas võistlejatele on organiseeritud toitlustus?
Vastus: Toitlustuse kulud kaetakse ühe võistleja/võistkonna ja teda saatva ühe juhendaja kohta.

Küsimus: Kas võistlejatele organiseeritakse majutus?
Vastus: Majutuse kulud kaetakse ühe võistleja/võistkonna ja teda saatva ühe juhendaja kohta.

Küsimus: Kas võistlusele on oodatud ka õpilane, kes on varem samal võistlusel osalenud (ja ka võitnud)?
Vastus: Noorel Meistril osalemiste arv ei ole piiratud, seega on soovi korral ka eelmisel aastal osalenud võistleja lubatud sellel aasta võistlustest osa võtma. NB! Välja arvatud juhul, kui võistlusjuhendiga on sätestatud erand.

Küsimus: Kui võistlusel osaleb kehtival õppeaastal lõpetanud õpilane, siis ei pruugi tal olla enam kehtivat õpilaspiletit. Kuidas sellisel puhul saab õpilane võistelda?
Vastus: Kui õpilane oli 2019/2020 kutseõppeasutuse õpilaste nimekirjas, kuid lõpetas enne õppeaasta lõppu ja ei oma enam kehtivat õpilaspiletit, siis tuleks kutseõppeasutusel väljastada õpilasele kirjalik tõend kinnitamaks õpilaste nimekirjas olemist ning varasemat lõpetamist. Tõendi võtab õpilane võistlusele kaasa.

Võistlusala – sekretär ja bürootöötaja

Küsimus: Juhendis on märgitud võistluse töökeeleks eesti keel, kas see tähendab seda, et ühegi ülesande sooritamine ei hõlma võõrkeelseid (inglis- ja venekeelseid) oskusi?
Vastus: Kõik võistlusülesanded on eesti keeles. Teistes keeltes ülesannet võistlustel ei ole.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.