Mobile menu

Kutse- ja kõrghariduse areng

WorldSkills

WorldSkills on ülemaailmne kutsemeistrivõistlus, kus võtavad erinevatel erialadel mõõtu parimatest parimad noored meistrid.

WorldSkillsi kui organisatsiooni laiem eesmärk suurvõistluste korraldamise kõrval on kutseõppe väärtustamine ja selle kvaliteedi tõstmine üle maailma. Eesti on WorldSkillsi liige 2007. aastast, kokku on organisatsiooniga ühinenud 80 riiki üle maailma. Eestit esindab Haridus- ja Teadusministeeriumi ettepanekul Innove.

22.–27. augustil toimub WorldSkills 2019 Kaasanis, Venemaal. Esindatud on rohkem kui 60 riigi esindajad ja toimub 56 erinevat võistlust. Eesti osaleb 12 võistlusalal: florist, ehitusviimistleja, plaatija, kokk, restoraniteenindaja, graafiline disainer, IT süsteemi spetsialist, maastikuehitaja (2-liikmeline meeskond), vastuvõtu administraator, müürsepp, trükkal, keevitaja. Kaasanis toimuvatest võistlustest leiad rohkem infot WorldSkills 2019 kodulehelt.

Ülemaailmsed kutsevõistlused toimuvad mitu päeva rangete rahvusvaheliste nõuete kohaselt. Igal alal hinnatakse nii tehnilist sooritust kui ka meeskonnatööd, omavahelist suhtlemist ja oskust töötada projektiga. Lõpptulemusi hinnatakse kuld-, hõbe- ja pronksmedalitega.

WorldSkillsi võistlusi korraldatakse iga kahe aasta tagant. 2017. aastal toimusid 44. ülemaailmsed kutsemeistrivõistlused Abu Dhabis, kus osalesid seitse Eesti noort kutseõppurit viiel erialal. Loe 2017. aasta WorldSkillsi kohta lähemalt SIIT, varasemate aastate võistluste kohta SIIT.

Lisainfot leiad WorldSkills Internationali ametlikult koduleheküljelt.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.