Mobile menu

Kutse- ja kõrghariduse areng

Õpetajakoolituse praktika

Toetame õpetajakoolituse praktikasüsteemi arengut, sh süsteemi ühtlustamist ja õpetajakoolituse tudengite praktikavõimaluste laiendamist. 

  • Soodustame ülikoolide ja praktikaasutuste vahelist koostööd. Korraldame koostöövõrgustikku arendavaid üritusi, mis toetavad vastastikust õppimist. Toetame heade kogemuste jagamist ja uute praktikakogukondade tekkimist. Kaasame praktikakogukondadesse kõikide õppetasemete esindajad, sh kutseõpinguid läbi viivad õppejõud ja praktikaasutuste praktikajuhendajad. Hüvitame praktikakogukondade liikmete koolituskulud.
  • Toetame praktikaasutusi õpetajakoolituse praktika läbiviimisel, eesmärgiga suurendada nende vastutust kvaliteetselt juhendatud praktika läbiviimisel. Tellime või loome praktika- ja praktikakorralduslikke materjale.
  • Maksame sõidu- ja majutustoetusi õpilastele, kes sooritavad oma praktika elukohast erinevas maakonnas. Sõidutoetust makstakse elukohast (sh kooli ühiselamust või õpilaskodust) praktikakohta ja tagasi. Toetus ei laiene õppuritele, kes on praktikal Tallinnas või Tartus. Toetust on võimalik taotleda 15–40 päeva eest õppeaastas. Toetuse maksab välja õppeasutus. Erialad, mille õpilastele toetusi makstakse, kinnitatakse üheks õppeaastaks.
  • Õpilastele mitmekesise koolikogemuse tagamiseks toimub praktika erinevates praktikaasutustes.
  • Üliõpilasele määratakse praktikakogukonnast kindel tugiisik, kes toetab üliõpilase professionaalset arengut ning toetab tudengit praktikakogukonna liikmeks kujunemisel.
  • Tegevusi viivad ellu Tartu Ülikool ja Tallinna Ülikool.

Õpetajakoolituse praktikasüsteemi arendamise dokumendid leiad SIIT!

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.