Mobile menu

Kutse- ja kõrghariduse areng

Praktikasüsteem

Praktikasüsteemi eesmärk on anda õpilastele võimalus omandada erialaseid teadmisi ja oskusi läbi praktilise kogemuse töökeskkonnas. Innove toetab õpilasi, õppeasutusi (kutse- ja kõrgkoole) ja ettevõtteid praktikasüsteemi rakendamisel ja arendamisel, et praktikakorraldus õppeasutustes oleks ühtlustatud, läbipaistev ja vastaks osalejate vajadustele.

  • Me suurendame teadlikkust praktikavõimalustest ja tugevdame huvitatud osapoolte vahelist koostööd. 2018. aastal osaleb praktika arendustegevustes 80 protsenti kõigist Eesti kutse- ja kõrgkoolidest! Toimunud koostöökohtumiste materjalid leiad SIIT.
  • Maksame sõidu- ja majutustoetusi õpilastele, kes sooritavad oma praktika elukohast erinevas maakonnas. Sõidu- ja majutustoetust makstakse elukohast (sh kooli ühiselamust või õpilaskodust) praktikakohta ja tagasi. Toetus ei laiene õppuritele, kes on praktikal Tallinnas või Tartus. Toetust on võimalik taotleda 15-40 päeva eest õppeaastas. Toetuse maksab välja õppeasutus. Erialad, mille õpilastele toetusi makstakse, kinnitatakse üheks õppeaastaks. 2018. aastal makstakse sõidu- ja majutustoetust 2175 õppurile.
  • Me töötame keskselt välja ja koondame kokku praktikat puudutavaid juhendeid ja materjale nii kutsehariduse kui ka kõrghariduse jaoks.
  • Seirame praktikasüsteemi olukorda ja arenguid ning viime läbi uuringuid. Juba valminud uuringud ja seired leiad SIIT.

Kõik meie tegevust praktikasüsteemi arendamisel puudutavad materjalid ja dokumendid leiad SIIT!

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.