Mobile menu

Rahvusvaheline koostöö

Euroguidance – karjääri- ja õppenõustamisteenuste koostöövõrgustik Euroopas

Innove on Eesti esindajaks Euroopa koostöövõrgustikus Euroguidance. Euroguidance Eesti pakub õppe- ja karjäärinõustamise alaseid teenuseid ja arenguvõimalusi spetsialistidele nii kodu- kui ka välismaal.Euroguidance logo 

Euroguidance on Erasmus+ programmi raames tegutsev koostöövõrgustik karjäärialaseid tugiteenuseid pakkuvatele asutustele. Võrgustikku kuulub 68 keskust 35 Euroopa riigist. Partnerid koguvad ja levitavad õppimisvõimalustega seotud infot ning on sillaks teiste riikide nõustamisteenuste, haridus- ja tööhõivesüsteemide juurde. Võrgustiku kaks peamist eesmärki on:

  • Tagada riiklikes karjäärinõustamise süsteemides rahvusvaheline mõõde – et spetsialistid oleksid pädevad andma nõu haridus- ja tööelu võimaluste kohta terves Euroopas. Selleks tehakse koostööd nii riiklike kui ka Euroopa Liidu organisatsioonide, teenuspakkujate ja koostöövõrgustikega.
  • Toetada nõustajate kompetentsi arengut rahvusvaheliste koolituste kaudu ja täiendada nende teadmisi õpirände tähtsusest karjääri ja oskuste arendamisel.

Euroguidance Eesti on olnud karjääriteenuste eestvedajaks Eestis alates aastast 1998, mil Euroopa võrgustik laienes ning Haridus- ja teadusministeerium asutas kohaliku karjäärikeskuse. Täna tegutseb Euroguidance Eesti Innove üksusena. Meie eesmärk on toetada hariduse tugiteenuste spetsialistide kompetentsi arengut rahvusvahelisel tasandil.

Meie põnevamad ettevõtmised viimase aasta jooksul on olnud näiteks 2017. aasta Euroopa Karjäärinädala korraldamine ja 2018. aastal ingliskeelse trükise „Lifelong Guidance in Estonia“ väljaandmine, mis annab ülevaate Eesti haridus- ning tööturusüsteemi ja tugiteenuste toimimisest.

Kas sa oled huvitatud oma oskuste ja kompetentside arendamisest rahvusvahelisel tasandil nii haridus- kui ka tööelus? Kas sa sooviksid kasvatada oma tööalast kontaktide võrgustikku ning tutvuda kolleegidega teistest riikidest? Kas  usud, et uued inspireerivad teadmised teistest riikidest ja kultuuriruumidest aitavad kaasa sinu professionaalsele arengule? Sellisel juhul on Euroguidance võrgustik just sinu jaoks! Võrgustiku kohta leiad rohkem infot Euroguidance kodulehelt ning Facebookist.

Haridustugiteenuste valdkonnas tegutsevad praktikud ja eksperdid on küsimuste, koostöömõtete jms osas oodatud meiega ühendust võtma e-posti aadressil euroguidance.estonia@innove.ee.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.