Mobile menu

Rahvusvaheline koostöö

Gruusia üldhariduse edendamine koostöös UNICEFiga

Eesti koos UNICEF Gruusiaga aitab edendada üldharidust Gruusia riigis. Täpsemalt on selle koostööprojekti oodatavad tulemused:Gruusia ja Eesti rahvusvaheline koostöö

  • Koolieelse lasteasutuse õpetaja ja teise kooliastme õpetaja bakalaureuse- ja magistritaseme koolitusprogrammide kättesaadavaks tegemine Gruusia üliõpilastele.
  • Uue riikliku õppekava piloteerimine 15 koolis. Piloteerimise käigus koordineeritakse metoodikate rakendumist, õppevahendite kasutamist, pakutakse juhendamist ja väljaõpet kooliperele jne. Piloteerimine saab olema heaks eeskujuks, kuidas rakendada uut õppekava ka ülejäänud riigis.
  • Keelekümbluse kontseptsiooni ja metoodika kasutusele võtmine etniliste vähemuste toetamiseks, et etnilisse vähemusse kuuluvad lapsed saaksid samuti koolielust täismahus osa ning omandaksid akadeemilisi teadmisi ühtaegu nii riigikeeles kui ka oma emakeeles. Esialgu piloteeritakse meetodit ja seejärel võetakse see kasutusele terves riigis.
  • Riigi haridusministeeriumile kontseptsiooni loomine väikekoolide juhtimiseks ja rahastamiseks.

Otsest kasu saavad projekti tulemusel 700 last, 150 õpetajat ja juhtkonnad 15 gruusiakeelsest koolist, kaks armeenia- ja aserbaidžaanikeelset kooli ning üheksa riikliku ülikooli akadeemiline personal.

Projekti periood: 01.02.2018–30.11.2018

Projekti partnerid: Gruusia Haridus-, Teadus-, Kultuuri- ja Spordiministeerium, ministeeriumi riikliku õppekava osakonna spetsialistid, UNICEF Gruusia, etniliste vähemuste õpetajad ja koolitöötajad valitud koolidest, õpetajad ja lektorid Ilia, Javakhishvili Tbilisi, Sokhumi, Akhaltsikhe’i, Telavi, Kutaisi, Batumi, Gori ja Zugdidi riiklikest ülikoolidest.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.