Mobile menu

Rahvusvaheline koostöö

Kaasav haridus erivajadustega lastele Valgevenes

Valgevenes elab üsna palju erivajadustega inimesi – 5.7% riigi rahvastikust. Nende seas on ligi 30 000 puudega last, kellele lisanduvad veel ligi 150 000 haridusliku erivajadusega last. Selle projekti üldeesmärk on tagada kõigile puudega või haridusliku erivajadusega lastele Valgevenes kvaliteetne haridus, mis vastab kaasava hariduse rahvusvaheliselt tunnustatud põhimõtetele.
UNICEF Belarus

Projektil on neli ala-eesmärki:

  1. Tõsta riiklike sidusrühmade suutlikkust kaasava hariduse valdkonna poliitika väljatöötamisel ja rakendamisel.
  2. Vaadata läbi ja ajakohastada põhilised olemasolevad õppekavad kaasava hariduse põhimõtetest lähtuvalt.
  3. Tugevdada õpetajaks õppivate tudengite suutlikkust kaasava metoodika rakendamisel
  4. Luua riigis haridustugiteenuste võrgustiku mudel (võttes arvesse Eesti parimaid praktikaid, kogemusi Rajaleidja võrgustiku loomisel ja rakendamisel).

Projekti periood: 2018 – 2021

Koostöös Valgevene UNICEFi ja Haridusministeeriumiga korraldati 2018. a detsembris esimene õppevisiit Eestisse; 2018-2019 kaardistati Minski, Gomeli ja Vitebski rajooni ressursikeskuste tegevused, anti tagasisidet Valgevene hariduskorralduse dokumentidele ning analüüsiti kaasava hariduse põhimõtetest lähtuvalt alushariduse, algkooli riiklikke õppekavu ning õpetajakoolituse õppekavu.

2020. a novembris  toimus rahvusvahelise konverentsi “Education of children and adults with special education needs: methodology, theory and practice” Eesti ekspertide osavõtul.

2020-2021. aastal on tähelepanu all tugevdada õpetajaks õppivate tudengite suutlikkust kaasava metoodika rakendamisel ja korraldada online seminar erivajadustega õpilaste õpetajatele ja spetsialistidele. Projekt lõpeb ümarlauaga aprillis 2021.

Projekti partnerid: UNICEF Valgevene, Valgevene Haridusministeerium, Valgevene Riiklik Pedagoogikaülikool.

Projekti rahastab UNICEF Valgevene ja Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest 150 000 euroga.

Seoses Covid-19 pandeemiaga on projekti tähtaega pikendatud maikuuni 2021 (algne tähtaeg: detsember 2020)

 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.