Mobile menu

Rahvusvaheline koostöö

EL programm “Better Skills for Modern Ukraine” (EU4Skills)

Üldeesmärk: reformida ja kaasajastada kutseharidussüsteemi Ukrainas, et aidata kaasa jätkusuutlikule ja kaasavale sotsiaalmajanduslikule arengule, läbi parema majandusjuhtimise, suurema mitmekesistamise ja suurenenud produktiivsuse.

Konkreetsed eesmärgid:

  • Suurendada kutsehariduse reformi tõhusust
  • Parandada kutsehariduse kvaliteeti ja atraktiivsust nii nais- kui ka meessoost õppijate jaoks ning suurendada selle vastavust tööturu vajadustele
  • Kutsehariduse võrgu optimeerimine ja infrastruktuuri kaasajastamine

Eestit esindab konsortsiumis Hariduse ja Noorteamet (Harno)

Eesmärgiks on Ukraina kutsehariduse reformide elluviimise toetamine läbi Eesti kogemuse ja nõustamise.

Peamised tegevused:

  • Koostöös Ukraina partneritega arendatakse Ukraina hariduse infosüsteemi (EMIS) kutsehariduse osa sh koolitused, koolitusmaterjalid
  • Eesti eksperdid nõustavad ja viivad läbi koolitusi Ukraina riikliku kutseõppeasutuste võrgu optimeerimisel, muudatuste juhtimist toetatakse programmi 7 pilootpiirkonnas
  • nõustatakse 3-5 riikliku tähtsusega kutsehariduse õppekava arendamist “ blended learning“ metoodikat arvesse võttes
  • Osaletakse programmi kommunikatsiooni plaani ellu viimisel

Programmi periood: 1.04.2020-31.03.2023

Programmi partnerid: Programmi viib ellu juhtpartnerina Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ).  Teisteks partneriteks on Soome Haridusamet (EDUFI) ja Poola Solidaarsusfond (PSF)

Projekti finantseerib Euroopa Liit ja 4 liikmesriiki: Saksamaa, Poola, Soome ja Eesti. Eesti projekti kaasrahastab Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

 logo logo logo

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.