Mobile menu

Rahvusvaheline koostöö

Kutsehariduse kohaldamine tööturu ootustele Egiptuses

On väga vähe objektiivseid allikaid, mis näitaks, kui edukalt suudavad Egiptuses kutsehariduse omandanud õpilased tööturule siseneda. Projektiga “Enhancing TVET relevance to Labor Market needs” (ENPI/2016/378-032) üritame sellele küsimusele vastata läbi kutsehariduse omandanud õpilastele ja valdkonna tööandjatele mõeldud järeluuringu koostamise ja läbiviimise.

Projektiperiood: 2017–2018

Projekti üldeesmärk: Pakutava kutsehariduse tööturu vajadustele vastavuse hindamiseks viiakse programmis abisaajate seas läbi järeluuringud.

Seotud huvirühmad: Egiptuse Haridusministeerium, Kaubandus- ja Tööstusministeerium, Tööjõu- ja Migratsiooniministeerium, Elamumajandusministeerium ja Turismiministeerium.

Projekt koosneb kahest osast:

  • Järeluuring, mis hõlmab endas küsitlust kutseõpet lõpetamas olevatele õpilastele, küsitlust vilistlastele ja küsitlust kutseõpet pakkuvatele institutsioonidele õppe kohta info kogumiseks.
  • Küsitlust tööandjatele, kes on seotud kutseharidust nõudvate töökohtade pakkumisega järgmistel erialadel: turism, taastuvenergiad, ehitus, põllumajandus, toiduainete töötlemine, projekteerimine ja rõivatööstus.

Suurevalimilised küsitlused viiakse läbi Egiptuse neljas peamises valitsussektoris. Nelja vastutava ministeeriumi uurimisrühmad peavad saama väljaõppe teadusuuringute läbiviimise alal ja olema kogu uurimisprotsessi jooksul toetatud.

Projekti rahastab EuropeAid. Projekti juhtiv partner on ICON Institut.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.