Mobile menu

Rahvusvaheline koostöö

Kutsehariduse kohaldamine tööturu ootustele Egiptuses

On väga vähe objektiivseid allikaid, mis näitaks, kui edukalt suudavad Egiptuses kutsehariduse omandanud õpilased tööturule siseneda. Projektiga “Kutsehariduse kohaldamine tööturu ootustele Egiptuses“ üritame sellele küsimusele vastata läbi järeluuringu koostamise ja läbiviimise, mis on mõeldud  kutsehariduse omandanud õpilastele ja valdkonna tööandjatele.

Projekt koosneb kahest osast:

  • Järeluuring, mis hõlmab endas küsitlust kutseõpet lõpetamas olevatele õpilastele (õpilased õpingute viimases etapis), küsitlust kooli vilistlastele ja küsitlust kutseõpet pakkuvatele institutsioonidele, selleks et koguda infot õppe kohta.
  • Küsitlust tööandjatele, kes on seotud kutseharidust nõudvate töökohtade pakkumisega järgmistel erialadel: turism, taastuvenergiad, ehitus, põllumajandus, toiduainete töötlemine, tehnika ja rõivatööstus.

Projekti eesmärk:

Suurevalimilised küsitlused viiakse läbi Egiptuse neljas peamises valitsussektoris. Nelja vastutava ministeeriumi uurimisrühmad peavad saama väljaõppe teadusuuringute läbiviimise alal ja olema kogu uurimisprotsessi jooksul toetatud.

Innove roll projektis on pakkuda vanemteadur-uurija ekspertteenuseid.

Projekti peamine ülesanne: Pakutava kutsehariduse tööturu vajadustele vastavuse hindamiseks viiakse programmi abisaajate seas läbi järeluuringud Egiptuses.

Projekti esimene periood on 01.03.2018 kuni 31.12.2018 ja projekti teine periood kestab 01.03.2019 kuni 31.12.2019.

Projekti eeldatavad väljundid/tulemused on:

  • online-andmete kogumise töövahend järeluuringu andmete kogumiseks;
  • praktiline toetus nelja Egiptuse ministeeriumi veebipõhise järeluuringu andmete kogumiseks;
  • institutsionaalsete uuringute, abiturentide uuringute ja vilistlaste uuringute andmete analüüs.

Projekti juhtiv partner on ICON-Institute Education and Training GmbH (Saksamaa) ja seotud huvirühmad on järgmised: Egiptuse Haridusministeerium, Kaubandus- ja Tööstusministeerium, Tööjõu- ja Migratsiooniministeerium, Elamumajandusministeerium ja Turismiministeerium.

Projekti rahastab EuropeAid.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.