Mobile menu

Rahvusvaheline koostöö

Toimunud külastused

Siit leiad infot, millised välisdelegatsioonid meid viimasel ajal külastanud on. 

Hariduseksperdid Valgevenest

Külalised Valgevenest

2019. aasta veebruari alguses külastas Eestit Valgevene haridusekspertide delegatsioon projekti “Current models of vocational guidance activities with schoolchildren on the example of the Baltic countries” raames. Innoves kohtus nendega Virve Kinkar, kes andis ülevaate sellest, kuidas karjäärinõustamine on integreeritud õppekavadesse.

Seejärel käisid külalised Tallinna Teeninduskoolis, kus neile tutvustati, kuidas kutsekool praktikas õpilasi nende karjääri valimisel toetab. Lõpetuseks külastati ka Töötukassat, kes alates sellest aastast vastutab noorte karjäärinõustamise eest. Külalised jäid oma visiidiga väga rahule ning on tänulikud kõigile, kes nendega oma teadmisi ja kogemusi jagasid.

Ajakirjanikud Sri Lankalt

Ajakirjanikud Sri Lankalt

Novembris külastasid Innovet ajakirjanikud Sri Lankalt. Haridusuuenduste agentuuri juht Tanel Oppi tutvustas neile Eesti hariduskorraldust ja tähtsamaid saavutusi selles vallas.

PISA korraldajad Lõuna-Koreast

Külalised Lõuna-Koerast

Innovet külastasid novembris PISA korraldajad Lõuna-Koreast. Päev Innoves möödus suheldes kolleegidega Eestist ja vahetades vastastiku kogemusi. Eestis veedetud nädala jooksul tutvusid külalised ka siinsete koolidega.

Külalised Hiinast

Novembris külastasid Innovet Hiina erakoolide juhid, õpetajad ja investorid. Külalistega vahetas üldhariduse ja keelekümbluse vallas teadmisi ja kogemusi Einar Värä.

Rahvusvaheline ajakirjanike delegatsioon Innoves

Külalised Aafrikast

Novembris külastas Innovet ajakirjanike delegatsioon, külalisi oli mitmest riigist: Senegali, Kamerun, Gabon, Alžeeria, Benin ja Elevandiluurannik. Nendega kohtus keelekümbluse peaspetsialist Einar Värä, kes tutvustas toredalt ning asjalikult Eesti hariduskorraldust ja süsteemi.

Külalised Leedust

Külalised Leedust

Teisipäeval, 13. novembril külastasid Innovet õpetajad, koolijuhid ja haridus- ja teadusministeeriumi esindajad Leedust, kes soovisid teada saada, kuidas on keeleõpe Eestis korraldatud. Kuidas toimub keelekümblus, kuidas õpetatakse rahvusvähemusi ja uussisserändajaid ning kuidas toetatakse logopeediliste raskustega lapsi.

Innoves kohtusid nendega keelekümbluseksperdid Natalja Mjalitsina, Einar Värä ja Anna Golubeva ning Einar Rull, kes tutvustas PISA tulemusi. Lisaks külastab delegatsioon veel Põhja-Eesti Rajaleidja keskust, Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi, Tallinna Pae Gümnaasiumi ja Kadrioru Saksa Gümnaasiumi.

Õppevisiit Valgevenest

UNICEFi logoInnove ja Unicef Valgevene koostööprojekti „Inclusive education for children with disabilities in Belarus“ raames toimus Eestis 15.–19. oktoobril õppevisiit. Valgevenest osales õppevisiidil 14-liikmeline haridusametnike delegatsioon koos Unicef Valgevene esindajatega. Nädala jooksul külastati kaasava hariduse temaatikaga seotud asutusi: mitmeid lasteaedu, koole, Tartu ja Tallinna ülikoole, Innovet koos Põhja-Eesti Rajaleidja keskusega, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Tallinna Õppenõustamiskeskust koos Tallinna Haridusameti tutvustusega. Valgevene delegatsioon jäi kogu visiidiga väga rahule ning grupp oli ülimalt tänulik väga sisukate ettekannete ja vaatlustundide eest.

Koostööprojekt „Inclusive education for children with disabilities in Belarus“ kestab 2018–2020. Projekt on ellu kutsutud kaasava hariduse edendamiseks Valgevenes. Eesmärgiks on tagada puuetega ja haridusliku erivajadusega lastele kvaliteetne haridus. Projektis tegeletakse nii hariduspoliitika, seadusandluse, metoodika kui ka võrgustiku loomisega.

Külalised Brasiiliast

Külalised Brasiiliast

15. oktoobril käisid meil külas Brasiilia hariduseeksperdid, kes reisivad mööda Euroopat kogumaks häid ideid ja praktikaid haridusvaldkonnast. Eesti valisid nad oma esimeseks sihtkohaks meie heade PISA tulemuste tõttu. Külaskäigu jooksul on neil plaanis külastada peale Innove veel Kutsekoda, Tallinna Haridusametit, Tallinna Ülikooli, 32. Keskkooli ja Tallinna Teeninduskooli.

Külalised Okeaani saartelt

Külalised Okeaani saartelt

10. oktoobril külastasid Innovet Okeaani saarte ajakirjanikud, kellega meie õppekava- ja metoodikaagentuuri nõunik Kaie Piiskop vestles hariduse teemadel.

Külalised Gruusiast

10. oktoobril käisid Innoves külalised Gruusiast, Batumi Mereakadeemiast, kes on olnud Innove pikaajalised projektipartnerid. Kahe riigi vahel on käinud tihe koostöö juba üle kümne aasta. Antud kool on Eestis külastamas oma praeguseid ja endisi partnereid ning arutamas uusi koostöövõimalusi. Innoves võtsid külalisi vastu juhatuse liige Katri Targama, õppekava- ja metoodikaagentuuri nõunik Kaie Piiskop ja rahvusvahelise koostöö keskuse peaspetsialist Aili Kõiv.

Külalised Lõuna-Koreast

Külalised Koerast

8. oktoobril käisid Innoves külalised Lõuna-Koreast. Nendega kohtus meie analüütik Einar Rull, kes rääkis teemal „Digitaalne fookus hariduses“.

IT-õpetajad Hollandist

Külalised Hollandist

Oktoobri alguses külastasid Eestit IT-õpetajad Hollandist, kes soovisid rohkem teada saada haridusest Eestis ja näha, kuidas kasutatakse digitaalseid vahendeid õppetöös. Delegatsioon veetis terve päeva Innoves, kohtudes ekspertidega (Helna Karu-Baher, Anna Golubeva, Kaie Piiskop ja Einar Rull). Lisaks käisid nad 21. koolis ja Tallinna Polütehnikumis.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.