Mobile menu

Rahvusvaheline koostöö

Kaasav haridus erivajadustega lastele Valgevenes

Valgevenes elab suhteliselt suur erivajadustega inimeste kogukond – 5.7% riigi rahvastikust. Nende seas on ka ligi 30 000 erivajadusega last, lisaks veel ligi 150 000 haridusliku erivajadusega last. Võttes arvesse rahvusvaheliselt tunnustatud arusaama kaasavast haridusest, on selge, et praegusest Valgevene riiklikust haridussüsteemist puuduvad kaasava hariduse põhimõtted ja lähenemised.UNICEF Belarus

Projekti üldeesmärk muuta kõigi erivajadustega laste õigus ja võrdne ligipääs kvaliteetsele kaasavale haridusele Valgevene riikliku haridussüsteemi laialt tunnustatud osaks.

Projektiperiood: 2018-2020

Eesmärgid:

  • Tõsta riiklike huvirühmade võimekust kaasava hariduse arendamisel ja juurutamisel.
  • Vaadata üle ja uuendada praeguseid koolieelse lasteasutuse ja põhikooli õppekavasid kaasava hariduse metodoloogiate seisukohast.
  • Piloteerida järelvalvemudelit.

Projekti viib ellu UNICEF Valgevene koostöös sihtasutusega Innove, Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumiga ning Valgevene Riikliku Pedagoogikaülikooliga. Prtojekti rahastavad UNICEF Valgevene ja Eesti Välisministeerium.

 

 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.