Mobile menu

Rajaleidja

Karjääriinfo ja -nõustamine

Rajaleidja karjääriteenused jagunevad karjäärinõustamiseks ning karjääriinfo vahendamiseks. Mõlema eesmärk on pakkuda noorele tuge tulevikuga seotud valikute ja otsuste langetamisel, oma tulevase karjääri kujundamisel.

„Vestlus karjäärinõustajaga oli meeldiv ja põhjalik. Sain palju mõtlemisainet ja enesekindlust karjäärinõustajaga suheldes ja arutledes, minu isikuomaduste ja mulle sobivate ametite osas. Vestlusest ja testidest oli kindlasti abi minu tuleviku suunamisel.“
– kliendi tagasiside

21. sajandil on karjääri mõiste märgatavalt laienenud – ühesuunalise alt üles liikumise asemel hõlmab sõna karjäär lisaks haridustee ja elukutse valikule ning tööellu astumisele ka palju muud alates eneseteostust kuni tegevusteni pensionipõlveski.

Tööturu- ja haridusteemalist infot loob, koondab ja vahendab noortele, täiskasvanutele ning teistele karjäärispetsialistidele karjääriinfo spetsialist.

Karjäärinõustaja aitab noorel suurendada teadlikkust iseendast ja hariduse–tööturu võimalustest, püstitada eesmärke ja kavandada tegevusi nende eesmärkide saavutamiseks. Karjäärinõustaja kasutab oma töös erinevaid meetodeid – vestlused, loovharjutused, karjääritestid jms.

Rajaleidja karjääriteenused on mõeldud 7–26aastastele noortele, lapsevanematele, koolidele ja teistele noortega tegelevatele asutustele. Karjäärinõustamist ja -info jagamist pakutakse nii individuaalselt kui ka gruppidele. Kõik meie Rajaleidja võrgustiku ja Eesti Töötukassa poolt koolidele pakutavad karjääriteenused noortele leiad ühisest karjääriteenuste menüüst.

Esimesena Eestis hakkas Rajaleidja pakkuma võimalust vestelda karjääri- ja õppenõustamisspetsialistidega ka chat‘i vahendusel. E-nõustajatena vastavad internetis maakonnakeskuste spetsialistid, kellelt on võimalik küsida haridusteed ja/või karjääri puudutavaid küsimusi. E-nõustaja vestlusaken on leitav Rajaleidja veebi esilehel

Meie pakutava karjäärinõustamise teenusstandardi leiad SIIT. Karjääriinfo vahendamise teenusstandardi leiad SIIT.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.