Mobile menu

Rajaleidja

Nõustamiskomisjonid

Üleriigiline nõustamiskomisjon ja kõikides Eesti maakondades toimivad maakonna nõustamiskomisjonid on loodud parimate võimaluste ja õpitingimuste pakkumiseks lastele ning selleks soovituste andmine

  • sobivate õppe ja kasvatuse tingimuste kohaldamiseks;
  • koolikohustuse täitmise alguse edasilükkamiseks;
  • alla seitsmeaastase lapse kooli vastuvõtmiseks

Nõustamiskomisjoni poole pöördumise põhjuseks võib olla soov saada lapsele alushariduse omandamiseks sobiv erirühm, vajadus lükata edasi lapse kooliminek või leida erivajadusega õpilasele põhihariduse omandamiseks võimetekohane õppekava või klass. Nõustamiskomisjonile saavad taotlusi esitada lapsevanemad ja lapse eeskostjad.

Komisjonis on vähemalt viis liiget, sh eripedagoog, logopeed, koolipsühholoog, sotsiaaltöötaja ja maa- või linnavalitsuse esindaja. Vajaduse korral võidakse kaasata ka muid eksperte.

Maakondlikud nõustamiskomisjonid ja üleriigiline komisjon on moodustatud ja tegevus korraldatud Innove poolt.

Olulised dokumendid

  • Taotluse vorm
  • Nõustamiskomisjoni teenusstandard
  • Eesti Vabariigi õigusaktid, millest komisjoni tegevus juhindub

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.