Mobile menu

Rajaleidja võrgustik

Õppenõustamine

Õppenõustamine on tasuta teenus, mille käigus selgitatakse välja lapse õppimise või käitumisega seotud probleemid ning võimalused lapse arengu ja toimetuleku toetamiseks.

„Inimesed olid väga toredad, abivalmid ja tõelised oma ala asjatundjad. Lapsele meeldis ka väga, veel mitu päeva hiljem arutles, et mulle seal väga meeldis ja need tädid olid ikka hästi toredad.“
– kliendi tagasiside

Rajaleidja õppenõustamisteenused on mõeldud lapsevanematele, kellel on mure lapse arengu ja oskuste pärast. Lisaks nõustavad Rajaleidja tugispetsialistid ka kohalike omavalitsuste sotsiaaltöötajaid, õpetajaid ja teisi haridustöötajaid.

Eripedagoog selgitab välja lapse arengu- ja õpioskuste taseme, tema arengut mõjutavad tegurid ning õpivajadused. Samuti nõustab eripedagoog lapse lähivõrgustikku lapsele jõukohase õppematerjali ja –meetodite valikul ning sobiva õpikeskkonna kujundamisel.

Psühholoog hindab lapse psühholoogilist arengut ja vaimset tervist mõjutavaid tegureid, aitab välja selgitada tema vajadused, arengutingimused ja lapse toetamise võimalused. Ta nõustab täiskasvanut lapse arengu-, suhtlemis- ja käitumisprobleemide teemadel. Koostöös lapsele oluliste täiskasvanutega toetab psühholoog last, lapsevanemat ja õpetajat sobivate lahenduste ning sekkumiste leidmisel.

Sotsiaalpedagoog toetab lapse sotsiaalsete oskuste arengut ning nõustab perekonda ja lapsega seotud võrgustiku liikmeid sotsiaalsete probleemidega toimetulekuks. Nõustamisel selgitatakse välja lapse tegutsemisvõimet takistavad asjaolud ning leitakse abi- ja tugivõimalused nende lahendamiseks.

Logopeed aitab hinnata lapse kõne- ja suhtlemisoskusi ning annab soovitusi lapse kõne arendamiseks ja sobiva suhtluskeskkonna loomiseks.

Meie poole pöördumiseks ei ole vaja suunamist. Samuti ei pea ise teadma, millise tugispetsialisti abi laps või noor vajab – selle aitab välja selgitada infotöötaja. Alates 1. jaanuarist 2019 palume nõustamisajad kokku leppida telefoni (735 0700) teel.

Meie pakutava õppenõustamisteenuse teenusstandardi leiad SIIT.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.