Mobile menu

Täienduskoolitused

Ettevõtlusõppe programm Edu Tegu

 

Haridus- ja Teadusministeeriumi algatatud ettevõtlusõppe programmi Edu Tegu ehk „Ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe süsteemne arendamine kõigil haridustasemetel“ eesmärk on kujundada koolilõpetajates ettevõtlikku hoiakut, arendada nende ettevõtlusalaseid teadmisi ja oskusi ning aidata seeläbi kaasa koolilõpetajate konkurentsivõime kasvule tööturul.

Milliseid võimalusi pakub programm õpilastele ja tudengitele?

  • Arendada valitud või edaspidi valitaval erialal vajalikke praktilisi teadmisi ja oskusi (eesmärkide püstitamine, meeskonnatöö, tegevuse ja kulude-tulude kavandamine, turundus ja müük, äriideede arendamine ja esitlemine, avalik esinemine).
  • Kohtuda silmast silma inspireerivate ettevõtjate ja teiste tunnustatud tegijatega.
  • Teha asjatundlike mentorite suunamisel oma õpilasfirma või arendada ideest välja ärimudel.
  • Panna äriidee ja meeskonna oskused proovile õpilasfirmade või äriideed arendusprogrammi STARTER võistlustel, kus tunnustatakse parimaid, ja miks mitte jätkata oma ettevõtmisega ka pärast võistlusi.
  • Saada osa aktiivsete, energiliste ja ettevõtlike inimeste kogukonnast.

Milliseid võimalusi pakub programm õpetajatele ja koolijuhtidele?

  • Õpetaja on sild õpilase, ettevõtlusõppe ja ettevõtja vahel. Programmi täienduskoolituste, seminaride ja uute õppematerjalide abil loob ta oma eeskujuga koolis ettevõtlikkust toetava õhkkonna. Ettevõtluse valikaine ja ettevõtlusõppe sidumine teiste õppeainetega annavad õpilasele hea ettevalmistuse edasiseks eluks.
  • Ettevõtjaid ja teisi tööandjaid õppetöösse oma kogemusi jagama kaasates muudame tundide sisu praktilisemaks. Koolide koostöö tööandjatega ning nende ootuste mõistmine soodustab konkurentsivõimet tööturul.
  • Ettevõtliku hoiaku kujundamine, tegevuspõhiste õppemeetodite ja –vahendite kasutuselevõtt ning õpilasfirmade ja tudengite oskuslik juhendamine pakuvad õppuritele parimat tuge edasises elu mis tahes erialal hakkamasaamisel.

ETTEVÕTLUSPROGRAMMI KOOLITUSED ÕPETAJALE, ÕPPEJÕULE JA ETTEVÕTJALE

Programmi juhtpartnerid on sihtasutus Innove ja Tartu Ülikool (TÜ), partnerid Tallinna Ülikool (TLÜ), Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ), Eesti Maaülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Estonian Business School, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Junior Achievement Eesti (JA) ning Ida-Viru Ettevõtluskeskus (IVEK). Programmi on kaasatud Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Tööandjate Keskliit, Teenusmajanduse Koda, üldhariduskoolid, kutsekoolid, rakenduskõrgkoolid, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Rahandusministeerium jt.

Innove on programmi juhtpartneriks kooli ettevõtlikkuse ja praktilise ettevõtlusõppe toetamise tegevussuunal.

LOE LÄHEMALT ETTEVÕTLUSPROGRAMMI TEGEVUSSUUNDADE KOHTA

 

EDU TEGU UUDISKIRJAD: 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.