Mobile menu

Täienduskoolitused

Väärtuspõhise ja õppijakeskse haridusasutuse juhtimine

Pakume üld- ja kutseõppeasutuste ning koolieelsete lasteasutuste direktoritele ja õppealajuhatajatele täienduskoolitusprogrammi “Väärtuspõhise ja õppijakeskse haridusasutuse juhtimine”. Õppekava eesmärk on tõsta koolijuhtide arusaamu ja teadlikkust väärtuspõhiselt juhitud haridusasutuse mõjust indiviidile, organisatsioonile ning ühiskonnale tervikuna. Kui sinu tänaseks või eesseisvaks väljakutseks on, kuidas luua õppivat organisatsiooni kultuuri või kuidas sõnastada ühised väärtused ja panna need oma asutuses igapäevaselt toimima, siis see on sinu jaoks just see õige koolitus!

Pakutav koolitus on loodud tuginedes aastatepikkusele rahvusvahelisele kogemusele paljude organisatsioonide ja nende juhtide nõustamisel. Koolitusprogrammi käigus analüüsivad osalejad oma tänast organisatsiooni kultuuri ja selle muutumise vajadust, tutvuvad teooriate ja juhi töövahenditega, millele kultuuri arendamiseks ja väärtuste juurutamisel toetuda.

Õppekava on jagatud kolme tasemesse: I tase ja II tase ning meistriklass.Osalejal on võimalik valida, kas ta soovib õpinguid alustada I või II tasemest, ning liikuda seejärel edasi meistriklassi. I taseme koolitust soovitame eelkõige nendele juhtidele, kellel on vähene praktiline kogemus väärtuspõhise ja õppijakeskse juhtimise teemaga seoses ning kes soovivad saada põhiteadmisi ning praktilisi tööriistu. II tase on suunatud juhtidele, kellel on juba olemas mõningane praktiline kogemus väärtuspõhise ja õppijakeskse juhtimisega teemaga seoses. Sellel tasemel soovime, et osalejad toovad koolitusele kaasa ühe konkreetse oma asutuses plaanitava või poolelioleva kultuuri arendusprojekti, millega programmis töötada.Meistriklass on suunatud juhtidele, kellel on pikaajaline kogemus väärtuspõhise ja õppijakeskse juhtimise teemaga seoses ning kes soovivad vahetada kogemusi ning minna teemaga rohkem sügavuti. Sellel tasemel soovime, et osalejad toovad koolitusele kaasa ühe konkreetse oma asutuses poolelioleva kultuuri arendusprojekti, millega koolitusel edasi töötada. Meistriklass on mõeldud neile osalejatele, kes on eelnevalt läbinud I ja II taseme koolituse ning omandanud väärtuspõhise ja õppijakeskse haridusasutuse juhtimise baaskompetentsid.

Õpe toimub eesti keeles.

Väärtus osalejale:

  • Ülevaade kõige levinuimatest meetoditest väärtuste väljatöötamisel ja juurutamisel.
  • Erinevad Eestis unikaalsed väärtuspõhise juhtimise tööriistad ja kogemus nende rakendamisest.
  • Praktilised näited teistest koolidest ja riikidest, kuidas kultuurimuudatusi teostada või õppijakeskset lähenemist juurutada.
  • Ameerikas väljatöötatud õpikogukondade ja koostöövõrgustike loomise simulatsiooni läbitegemine ja õpivõrgustike arendamise strateegiate tundmaõppimine.
  • Juhi rolli selgem teadvustamine väärtustega töös ja uued lahendused väärtuste arendusprojektiga seoses oma asutuses.

Õppeprogrammi lõpetamise aluseks on osalemine 90% auditoorses õppetöös ja iseseisvate tööde tegemine ning praktikumi esitlemine. Õppematerjale sisaldav link saadetakse osalejatele umbes kümme päeva enne koolituse toimumist, osalejad prindivad õppematerjalid endale ise välja.

Koolitusgruppi registreerumine käib läbi täienduskoolituskalendri. Registreerides annad kinnituse, et oled valmis osalema kõikidel koolituspäevadel (kokku 32 ak/h) ning tegema praktikumi iseseisva töö näol (16 ak/h). Palun veendu, et registreerud just endale sobivasse koolitusgruppi!

2018 II poolaasta:

I tase (üldhariduskooli ning kutseõppeasutuse juhid) 1. koolituspäev 26.09.2018
2. koolituspäev 24.10.2018
3. Koolituspäev 21.11.2018
4. koolituspäev 17.12.2018
TartuTartu Kutseharidus-keskuse seminariruum, Kopli 1 Ekke SöötPraktik: Marjeta Venno
Meistriklass (alushariduse juhid+üldharidus ja kutseõppeasutuse juhid) 1. koolituspäev 27.09.2018
2. koolituspäev 25.10.2018
3. Koolituspäev 22.11.2018
4. koolituspäev 18.12.2018
TartuTartu Kutseharidus-keskuse seminariruum, Kopli 1 Mati Sööt
Meistriklass (alushariduse juhid+üldharidus ja kutseõppeasutuse juhid)  1. koolituspäev 28.09.2018
2. koolituspäev 26.10.2018
3. Koolituspäev 23.11.2018
4. koolituspäev 19.12.2018
TallinnTallinna Teeninduskool, Majaka 2 Mati Sööt

Juhul, kui koolitusgrupid ei täitu ning programm lükkub edasi, siis teavitatakse sellest osalejaid esimesel võimalusel.

Koolitusest saab loobuda koolituskalendri kaudu kuni seitse päeva enne koolituse toimumist.

Mida on varasemad osalejad selle koolituse kohta öelnud?

  • “Väga sisukas, hästi seletatud teooria, avab mõttemaailma. Väga hea metoodika ja läbiviijad. Sisukad arutelud ja analüüsid.”
  • “Sain enda jaoks head praktilised tööriistad, konkreetsed juhised, kuidas kogu kooliperega (õpilased, lapsevanemad, kooli töötajad) mõtestada olemasolevad väärtused lahti. Tegin õpetajatega selle läbi, töötas.”
  • “Sain põnevaid reaalseid tööriistu, mida kasutada kui on vaja käsitleda väärtuseid koolis. Sain kinnituse sellele, et väärtus, kui selline ei ole lihtsalt sõnakõlks – seal taga on reaalsed tegevused, uskumused, veendumused. Väärtused peavad kajastuma meie igapäevatöös.”
  • “Sain teadmisi, kuidas oma organisatsiooni väärtuspõhiselt juhtida. Mida selleks konkreetsemalt teha ja kust pihta hakata.”

Lisainfo: koolitus@innove.ee

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.