Mobile menu

Täienduskoolitused

Professionaalsete õpikogukondade eestvedajate arenguprogramm

Õppeasutuste siseste professionaalsete õpikogukondade loomise suurendamiseks ja nende juhtimisvõimekuse tõstmiseks viime ellu professionaalsete õpikogukondade eestvedajate arenguprogrammi, mis jaguneb alustavatele eestvedajatele (tugiprogramm) ja edasijõudnutele (rikastamisprogramm) suunatud arenguprogrammideks.

Õpikogukondade eestvedajate arenguprogramm toetab koolides ühise õppimise kultuuri tugevdamist, suurendab kolleegide vahelist koostööd ja loob õpetajatele võimaluse iseenda professionaalse arengu teadlikumaks juhtimiseks.

Mida tähendab professionaalne õpikogukond? Professionaalne õpikogukond on grupp õpetajaid, kes tegutsevad koos, et õppida üksteise praktikatest ja omandada uusi teadmisi ning oskusi selleks, et arendada õpetamispraktikaid, mis toetavad õpilaste õppimist ja paremate õpitulemuste saavutamist.

Kellele ja miks on see arenguprogramm suunatud? Muutunud õpikäsitus ning pädevad, motiveeritud õpetajad ja koolijuhid on „Elukestva õppe strateegia 2020“ eesmärgid. Strateegiale toetudes on uueneva õpikäsituse rakendamiseks oluline koostöövormide loomine ja toetamine – koostöö, selle kõige erinevamates vormides on haridussüsteemi edu võti. Erinevad uuringud kinnitavad, et ühine õppimine on tõhus täiendusõppe vorm ja aitab tegevuspraktikaid ühtlustada, seega on õpikogukondade eestvedajatel selle mõtteviisi levitamisel kanda väga oluline roll.

Tugiprogramm Rikastamisprogramm

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.