Mobile menu

Uudised

2019. aastast vahendab noortele karjäärinõustamist Rajaleidja keskuste asemel töötukassa

Möödunud nädala lõpus otsustas valitsus luua Eesti Töötukassa juurde Karjäärikeskuse, mis ühendab senise Innove Rajaleidja keskuste poolt pakutava karjäärinõustamise- ja ingo teenuste süsteemi Töötukassa senise karjääriteenuste süsteemiga. Alates 1. jaanuarist 2019 vahendab noortele suunatud karjäärinõustamise ja -info vahendamise teenuseid töötukassa.

TöötukassaTöötukassa ühendab Innove poolt noortele karjääriteenuste vahendamiseks välja töötatud metoodika töötukassas kasutusel olevate metoodikatega. Töötukassa jätkab ka Innove poolt kasutusele võetud karjääriteenuste rahuloluküsitlusega ning karjääriteenuste chat-teenusena pakkumist.

Muutuse eesmärk on vähendada teenuste osutamise kattuvusest tulenevat põhjendamatut kulu. “Riik areneb pidevalt ning seetõttu vajab karjääriteenuste süsteem uuendamist. Oluline on olemasolevate vahendite eesmärgipärane kasutamine ja teenuste dubleerimise vähendamine, sest Rajaleidja ja töötukassa sihtrühmad on osaliselt kattuvad, eriti just noorte puhul,” ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

Karjääriõpe ja karjääriõpet toetavad tegevused jäävad Innove vastutusalasse.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.