Mobile menu

Uudised

52 projekti soovib Innovest toetust lapsehoiukohtade loomiseks ja teenusepakkumise toetamiseks

Äsja lõppenud lapsehoiukohtade loomise taotlusvooru esitati tähtaegselt 52 projektitaotlust, milles soovitakse toetust kokku 2 490 021 eurot.

Käesoleva vooru raames antakse toetust projektidele, mille tegevustega luuakse uued tava või eriilmelised

lapsehoiukohad. Tavapäraseid lapsehoiukohti plaanitakse luua 23 Innovesse esitatud projekti raames ning eriilmelisi lapsehoiukohti kavandab 29 taotlejat. Taotlused esitasid 11 kohalikku omavalitsust ja 41 muud organisatsiooni, millest 27 olid erinevad osaühingud.

Innove tööelu keskuse juhataja Ülle Luide toob välja, et enim plaanitakse projektide raames just ebastandardsetel aegadel lapsehoiuteenuse pakkumist – õhtuseid, öiseid ja nädalalõpu hoidusid, mille järgi on graafikuga töötavatel vanematel suurem vajadus. „Samuti on kavandamisel  võõrkeelsed lapsehoiud – näiteks inglise ja prantsuse keeles,“ täpsustab Luide.

Innovesse said projektitaotlusi esitada kohalikud omavalitsused, eraõiguslikud juriidilised isikud, valitsusasutused või nende hallatavad riigiasutused. Taotleja enda panus pidi olema 25% omaosalust projekti abikõlblikest kuludest ja ülejäänud 75 % finantseerib Euroopa Sotsiaalfond. Taotlusvooru eelarve on kokku üle 2,7 miljoni euro. Käesolevas voorus rahastatakse lapsehoiukohti ühikuhinna alusel. Ühe lapsehoiu koha ühikuhinnaks on 245 eurot kuus ehk 2941 eurot aastas lapse kohta ning see katab kõik teenuse osutamisega seotud kulud. Ühikuhind võimaldab toetuse saajale kergemat ja kiiremat kulude katmist, mis tähendab, et eraldi kuludokumente ei ole vaja esitada.

Innovesse esitatud projektitaotlused vaatavad esmalt tehnilise poole pealt üle Innove koordinaatorid ning seejärel hindavad projekte hindajad, kelle hinnangute põhjal moodustatakse paremusjärjestus. Toetuse saajad selguvad juunikuus.

Euroopa Sotsiaalfondi taotlusvooru „Lapsehoiukohtade loomine ja teenusepakkumise toetamine 0–7-aastastele lastele“ viis Innove läbi koostöös Sotsiaalministeeriumiga ning see oli avatud 26. veebruarist kuni 25. aprillini 2018.

Lisainfot taotlusvooru kohta leiab Innove kodulehelt.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.