Mobile menu

Uudised

Aasta Kool 2018 konkursi võitis Tallinna 32. keskkool

Aasta Kool 2018

Aasta Kooli õpilased.

Esimest korda toimunud loomingulise konkursi “Aasta kool 2018” võitis Tallinna 32. keskkool, kellele haridus-ja teadusminister Mailis Reps täna hommikul võitjakarika pidulikult üle andis. 32. keskkool pälvis nii žürii hinnangul kui ka rahvahääletusel ülekaaluka esikoha. Võitjale järgnesid Tallinna Reaalkool ja Põlva gümnaasium.

Kõrged punktid andis 32. keskkoolile ka žürii liige, laulja ja hariduse kõneisik Getter Jaani. „Mulle väga meeldis, kuidas 32. keskkool oli video üles ehitanud – algusest lõpuni oli põnev vaadata ja kuulata, võitja kooli video oli loominguline selle parimas tähenduses,“ sõnas Jaani, lisades, et üldiselt oli punktide andmine väga raske ülesanne, sest kõik koolid pingutasid ja panid kogu hinge oma töödesse. Lisaks Jaanile kuulusid žüriisse Grete Lõbu (ETV), Marcus Ehasoo (Eesti Õpilasesinduste Liit), Aivi Jürgenson (Haridus-ja Teadusministeerium) ning Silvia Uus (Innove).

Nädal aega toimunud rahvahääletusel osales ETV portaali Novaator kaudu ligi 15 000 inimest. „Võistluse eesmärk oli näidata kooli loovas ja lõbusas võtmes, justkui elavat organismi, kus tegutsetakse ühiselt ka õppetöö väliselt,“ sõnas Innove peaspetsialist Silvia Uus. „Lootsime rohket kaasalöömist, kuid koolipered ületasid meie ootusi. Esitatud videod, fotod ja ankeedid näitasid, kui omanäolised, julged ja avarate võimalustega meie koolid on.“

Kokku osales konkursil 68 kooli, finaali ehk kümne sekka jõudsid lisaks esikolmikule veel Tallinnast Gustav Adolfi gümnaasium, Rahumäe põhikool ja Südalinna kool, Tartust Maarja kool ja Kristjan Jaak Petersoni gümnaasium, Tartumaalt Unipiha Algkool ja Võrumaalt Parksepa keskkool.

Konkurssi korraldasid Innove ning Haridus- ja Teadusministeerium, läbiviimist toetas Euroopa Sotsiaalfond.

Vaata Tallinna 32. keskkooli konkursil osalenud videot SIIN!

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.