Mobile menu

Uudised

Aasta kool 2020 konkurss ootab osalema!

aasta kooli autasustamine

Aasta kool 2019 võitja Viljandi Gümnaasium. Vaata võidu toonud videot SIIT.

Ootame kõiki Eesti üld- ja kutsehariduskoole kandideerima aasta kooli tiitlile. Oma kooli saab konkursile esitada kuni 27. septembrini.

Haridus- ja Noorteamet ning Haridus- ja Teadusministeerium korraldavad koostöös ERR-ga konkurssi aasta kool 2020, et leida üles Eesti kõige lahedam kool. Konkursi eesmärk on näidata kooli loovas ja lõbusas võtmes – kohana, kus õppimine on inspireeriv ja innovaatiline, digilahenduste kasutamine õppetöös on pigem norm kui erand, tegutsetakse ühiselt ka õppetöö väliselt, hinnatakse koostööd ning valitsevad üksteist toetavad suhted.

Projekt annab võimaluse tuua esile Eesti koolide positiivseid omadusi – erilist ja innovaatilist õpikeskkonda, põnevaid õpetajaid, aktiivseid õpilasi, meeldivat suhtluskeskkonda ning kõike muud, mida koolipere ise oluliseks peab. Konkursiga soovime märgata ja tunnustada neid kooliperesid, kes on sel aastal leidnud nutikaid viise, kuidas õppetöö edukalt toimima panna.

Konkurss toimub juba kolmandat aastat.

Konkursil osalemiseks saada 27. septembriks:

1. Video

Sisulised tingimused:

  • Videos peab olema õpilaste kõrval roll ka vähemalt ühel õpetajal (kes võib olla ka nt reporter, saatejuht, esitleja).
  • Video sisust tuleb selgelt välja inspireeriv ja innovaatiline õpikeskkond. Iga kool esitab ühe video. Kui koolis on tehtud mitu videot, tuleb esmalt korraldada koolisisene konkurss.

Tehnilised tingimused:

  • Video peab olema filmitud horisontaalis ja Full HD-s (täpsemad tehnilised tingimused leiad statuudist).
  • Video tuleb edastada veebilingina ja fail peab olema pilvest allalaetav (Google Drive, Dropbox, Vimeo, YouTube vm).
  • Video pikkuseks on maksimaalselt kaks minutit.

 2. Pildigalerii

  • Esitatud pildigalerii sisaldab kooli logo ja sümboolikat ning 5-10 pilti, mis illustreerivad koolipere tegemisi.
  • Pildid tuleb edastada veebilingina ja failid peavad olema pilvest allalaetavad (GoogleDrive, Dropbox vm).

3. Kaaskiri

  • Kaaskiri sisaldab lühikest iseloomustavat kirjeldust kooli kohta, näiteks kuni viis lauset, kooli nime ja infot esindaja kontaktandmete kohta.

Koolide tutvustusi ootame kuni 27. septembrini e-posti aadressile aastakool@harno.ee

Aasta kool 2020 selgub žürii hinnete ja rahvahääletuse tulemusena. Võitjakool avalikustatakse 30. oktoobril ETV otsesaates „Terevisioon“.

Võta koolist sõbrad virtuaalselt kokku, tehke plaan ja pange kokku tutvustus, mis toob välja just selle, miks on Sinu kool äge koht. Just Sinu kool võib sügisel tunda uhkust aasta kool 2020 tiitli üle!

Lisainfo:
Kadri Ratas
HARNO koolituskeskuse peaspetsialist
735 0723, kadri.ratas@harno.ee
Sündmus “Aasta kool 2020” Facebookis

Konkursi statuudi leiad SIIT. Konkursi läbiviimist toetab Euroopa Sotsiaalfond. Aasta kool on osa Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt välja kuulutatud aasta õpetaja konkursist, mille eesmärk on esile tõsta haridustöötajaid ja hariduse toetajaid.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.