Mobile menu

Uudised

Aasta kool 2020: viimane võimalus talletada distantsõppe tegevusi

Aasta Kooli logoAasta kooli konkurss kutsub koole üles jäädvustama jooksva õppeaasta viimastel koolinädalatel distansõpet, sest tänavu on konkursi üheks võtmefookuseks just digilahenduste kasutamine. Koolipered saavad aasta kooli tiitlile kandideerida 27. septembrini.  

Konkursile on oodatud osalema kõik Eesti üldharidus- ja kutseõppekoolid, eesmärk on näidata koolitööd loovas ja lõbusas võtmes. “Sellel konkursil on oluline roll õpilastel. Just noorte initsiatiivil jõuavad meie koolide kõige vahvamad ettevõtmised teistele tutvustamiseks ja parimad praktikad esile tõstmiseks. Projekt annab võimaluse näidata oma kooli innovaatilist õpikeskkonda, põnevaid õpetajaid, aktiivseid õpilasi, meeldivat suhtluskeskkonda ning kõike muud, mis koolirõõmu pakub,” selgitas Innove peaspetsialist Kadri Ratas.

Tänavune kevad on toonud koolidele palju väljakutseid. “Soovime konkursiga märgata ja tunnustada neid, kes on leidnud distantsõppe rakendamisel edukaid meetodeid, mida võtta kasutusele tulevikus ja tuua ka teistele eeskujuks,” lisas Ratas.

Sel õppeaastal on soovitav teha konkursiks ettevalmistumisi virtuaalselt ning koroonaviiruse leviku tõkestamiseks eelkõige vältida kokkupuudet ja jälgida kehtestatud piiranguid!

Konkursil osalemiseks tuleb kooliperel saata 27. septembriks aadressile aastakool@innove.ee video, mille sisust tuleb selgelt välja inspireeriv ja innovaatiline õpikeskkond, kus erinevad digilahendused leiavad igapäevaselt kasutust. Täpsemat infot konkursil osalemise ja tehniliste tingimuste kohta: www.innove.ee/aastakool2020

Aasta kool 2020 selgub žürii hinnete ja rahvahääletuse tulemusena. Võitjakool avalikustatakse 30. oktoobril ETV otsesaates „Terevisioon“. 2020. aastal kuuluvad žüriisse Marcus Ehasoo Eesti Õpilasesinduste Liidust, Aivi Jürgenson Haridus- ja Teadusministeeriumist, Reilika Kaasik SA Innovest, Laura Kõrvits, kes on ERR ETV2 noortesaate „Nova“ toimetuse liige ja näitleja Karl Robert Saaremäe.

Aasta kool on Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt välja kuulutatud aasta õpetaja konkursi osa. Aasta õpetaja konkursi eesmärk on esile tõsta haridustöötajaid ja hariduse toetajaid. Hariduspreemiad ja riikliku haridustöötaja elutööpreemia antakse üle iga-sügisesel aasta õpetaja galal.

Konkurssi korraldavad SA Innove, Haridus- ja Teadusministeerium ning ERR. Konkursi läbiviimist toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Fotod: Aasta kool 2019 finalistid https://bit.ly/2WUuqG3

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.