Mobile menu

Uudised

Abituriendid saavad peagi sooritada tasuta rahvusvahelise inglise keele tasemeeksami

Kõigil väga hea inglise keele oskusega gümnaasiumilõpetajatel on peatselt võimalik sooritada tasuta rahvusvaheline inglise keele eksam C1 tasemel ja saada keeleoskust tõendav tunnistus. Hetkel on käimas piloottestimised, kus osalevad üle Eesti 675 õpilast.

Juba alates sellest sügisest saavad gümnasistid, kes oskavad piisaval tasemel inglise keelt, teha tasuta Cambridge C1 Advanced testi, mille on välja töötanud rahvusvaheliselt tuntud testimisorganisatsioon Cambridge Assessment English ning millega saab tõestada oma keeleoskust. Cambridge Assessment English Euroopa strateegilise arengu juhi  Alistair Starling´i sõnul on neil hea meel olla Eesti riigi partneriks, et aidata tuua rahvusvaheliselt tunnustatud inglise keele eksami tasuta sooritamise võimalus Eesti abiturientideni. „Cambridge on valmis Eesti õpetajaid nende töös igati toetama, muutes oma teadmised ja kogemuse nende jaoks lihtsasti kättesaadavaks,“ selgitab Starling.

Selleks, et noored saaksid Cambridge Assessment English C1 Advanced eksami sooritada juba käesoleval sügisel, viib Innove läbi piloottestimised mai lõpust juuni alguseni. Piloottestist võtavad osa 675 õpilast 16 koolist. Eksami kirjalik osa toimub 6. juunil. Suulise osa intervjuud viiakse läbi 30. maist 7. juunini. Eksam toimub erinevates linnades üle Eesti – Tallinnas, Tartus, Viljandis ja Kuressaares. Suulist osa hindavad koolitatud hindajad Eestis, kirjaliku osa hindab Cambridge Assessment English. Sooritaja saab oma tulemusest teada kuu aja jooksul peale testi toimumist. Keeleoskuse tunnistuse saab õpilane kätte 5-9 nädala jooksul. Kui õpilane sooritab testi edukalt, saab ta vastavalt oma oskustele kas B2, C1 või C2 taseme tunnistuse.

Testimine hakkab edaspidi toimuma kaks korda aastas – sügisel ja kevadel. Testile pääsemise eelduseks on arvutipõhise eeltesti (CEPT, Cambridge English Placement Test) sooritamine, mis määrab õpilase umbkaudse taseme. Tulemuse saab õpilane kohe pärast testi sooritamist ning testi saavad õpilased teha oma koolis. Õpilastel, kes saavutavad eeltestil C-taseme, on võimalus registreeruda rahvusvahelisele C1 testile eksamite infosüsteemis EIS, nii nagu tavalise riigieksami tegemiseks.

Peale juunikuist piloottestimist saadetakse kõikide koolide inglise keele õpetajatele täpne teave C1 eksami sooritamise nõuete ja võimaluste kohta, et nad saaksid oma õpilasi informeerida ja ette valmistada. Innove teatab peagi koolidele ka järgmise õppeaasta C1 inglise keele eksami toimumisajad. 

Cambridge Assessment English C1 Advanced eksamit rahastab Haridus- ja Teadusministeerium, testimisorganisatsioon valiti välja rahvusvahelise hanke tulemusena. Testimise läbiviimist Eestis korraldab SA Innove.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.