Mobile menu

Uudised

Alanud aastast on Innove Euroopa hariduskonsortsiumi CIDREE liige

CIDREE logoAlates 2019. aasta algusest on Eesti hariduse kompetentsikeskus Innove Euroopa hariduse arendamise ja uurimise konsortsiumi CIDREE liige. Konsortsiumi kuuluvad riike esindavad organisatsioonid vahendavad oma teadmust ja praktikaid üldhariduse valdkonnas.

CIDREE (Consortium of Institutions for Development and Research in Education in Europe) liikmed kannavad oma riikides võtmerolli üldhariduse riiklike õppekavade reformimisel ja arendamisel, arendavad riiklikke kvalifikatsiooni-, hindamis- ja/või eksamiprogramme, annavad ministeeriumitele ekspertnõu hariduspoliitikate rakendamiseks koolides, tegelevad õpetajakoolituse ja õpetajate täiendõppega ning viivad läbi haridusuuringuid.

Innove juhatuse esimees Birgit Lao usub, et Eesti saab võrgustiku liikmena jagada oma hariduskogemust väga laial skaalal. „Hariduse tulevik on suurenev personaliseeritus ehk indiviidi vajadustest lähtuv õpe, seda nii erinevate metoodikate kui suuremat paindlikkust võimaldavate digilahenduste arendamise kaudu. Innove, olles nii riiklike õppekavade arendaja kui ka õppimist ja õpetamist toetavate digilahenduste ning -teenuste väljatöötaja, saab personaalse hariduse arendamist puudutavat koostööd teha üle Euroopa, vahetades kogemusi ja praktikat kõigi konsortsiumi liikmetega.“

CIDREE presidendi Luc Weisi sõnul tugevdab Innove poolt lisanduv Eesti kogemus veelgi CIDREE ainulaadset üle-euroopalist positsiooni hariduses. „Eestist tulev oskusteave, eriti veel digi valdkonnas, toob konsortsiumi liikmetele suurt kasu ning annab võimalusi Eesti digihariduse kogemusi ka teistes riikides katsetada ja praktiseerida,“ ütles Weis.

Rahvusvaheline huvi Eesti hariduskorralduse ja -süsteemi vastu tervikuna suurenes hüppeliselt pärast Eesti õpilaste PISA2015 (Program for International Student Assessment on OECD rahvusvaheline õpilaste õpitulemuslikkuse hindamise uuring) tulemuste selgumist. Huvi on püsinud kõrge aastaid, mida kinnitavad paljud rahvusvaheliste haridusekspertide visiidid ja temaatilised külastused  nii Eesti hariduskorraldusega tegelevatesse asutustesse kui ka koolidesse ning lasteaedadesse.

CIDREE on Euroopa hariduse arendamise ja uurimise asutuste konsortsium, mis loodi 1990. aastal. CIDREE on loodud eesmärgiga luua Euroopa haridussüsteemide vahel tihedamaid koostöösuhteid ja vahetada haridusteadmust haridusalase uurimis- ja arendustöö edendamiseks üle Euroopa.

Loe lähemalt: http://www.cidree.org/

 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.