Mobile menu

Uudised

Algab riigieksamite apellatsiooniperiood

20. juunist kuni 27. juunini 2018 kestab tänavune riigieksamite apellatsiooniperiood. Alates 19. juunist saab esitada avaldusi oma eksamitööga tutvumiseks apellatsiooniperioodi jooksul. Eksamitööga tutvumine Innoves

Apellatsiooniperioodil saab eksamitööga tutvuda eksaminand ise või tema volituse alusel kolmas isik. Eksamitööga tutvumisel näeb õpilane keeleeksamite puhul ainult enda kirjutatut, tööl ei ole näha hindaja parandusi ega märkmeid. Eksamitöödel ei ole hindajate parandusi näha seetõttu, et tööd hindab mitu inimest ning teise parandaja märkuste nägemine võiks mõjutada eksamitöö objektiivset hindamist. Matemaatika eksamitööl on näha ülesannete eest saadud punktid.

Tööga tutvuda saab nii eletrooniliselt Eksamite Infosüsteemis kui ka Innoves kohapeal. Täpsemad juhised eksamitööga tutvumiseks leiad SIIT.  Innovesse tööga tutvuma tulles on kindlasti vaja kaasa võtta isikut tõendav dokument (ID-kaart, pass, juhiluba).

Kui eksaminand ei pea oma tulemust õiglaseks, võib ta esitada Haridus- ja Teadusministeeriumile vaide. Vaie tuleb esitada viie tööpäeva jooksul eksamitunnistuse kättesaadavaks tegemise päevast arvates.

Vaie tuleb esitada Eksamite Infosüsteemis (vaata juhist eksamitulemuse apelleerimiseks EISis) või saata ministeeriumile apellatsioonikomisjoni plangil kas allkirjastatud või digiallkirjastatud avaldus. Avalduses tuleb põhjendada vaide esitamist ja viidata konkreetsetele asjaoludele, mis põhjustel on alust arvata, et eksamitöö ei ole hinnatud vastavalt hindamisjuhendile. Tänavuste eksamitööde hindamisjuhendid laetakse apellatsiooniperioodi alguseks üles 2018. aasta eksamimaterjalide lehele. Rohkem informatsiooni vaide esitamise kohta leiad SIIT.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.