Mobile menu

Uudised

Täna algab koolides rahvusvaheline õpetamise ja õppimise uuring TALIS 2018

Tänasest kuni aprillikuu lõpuni viib SA Innove Eesti koolides läbi rahvusvahelist õpetamise ja õppimise uuringut TALIS. Eestist on uuringusse kaasatud 200 kooli ja arvamust on võimalik avaldada üle 3300 õpetajal ja 200 koolidirektoril.

„Eesti haridus on maailmas üks paremaid ning selle taga on meie professionaalne õpetajaskond. Varasemate TALIS uuringute tulemused on näidanud, et Eesti õpetajad on avatud muudatustele ja valmis õppima kogu oma karjääri jooksul. Töötame selle nimel, et toetada õpetajate professionaalset arengut parimal võimalikul viisil ning luua neile tööks soodne keskkond,“ ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps. „Käesoleva uuringu tulemused aitavad meil saada tagasisidet tehtud tööle ning suunata tulevikusihte parimal võimalikul viisil. Rahvusvaheline võrdlus annab hea võimaluse õppida teiste sarnaste riikide praktikatest,“ tõi minister Reps välja uuringu olulisuse.

TALIS (Teaching and Learning International Survey) on rahvusvaheline OECD uuring, mis keskendub informatsiooni kogumisele õppekeskkonna ja õpetajate töötingimuste kohta. Selles osalevad õpetajad, kes töötavad põhikooli 7.-9. klassides. Küsimustikega uuritakse õpetajate professionaalse arengu toetamise võimaluste asjakohasust, enesetõhusust ja tööga rahulolu, õpetamispraktikaid ja õpetamisega seotud uskumusi, töö tagasisidestamist ja tunnustamist, õpikeskkonda ja suhteid, praktikaid ja tööalaseid hoiakuid ning nende seoseid koolijuhtimisega.

Sihtasutus Innove TALISe koordinaator Ülle Übius kutsub üles kõiki uuringu valimisse kuuluvaid õpetajaid ja direktoreid kindlasti osalema. „See annab võimaluse rääkida kaasa olulistes küsimustes nii Eestis kui ka rahvusvahelisel tasandil, kus huvi meie haridussüsteemi vastu on järjest kasvamas,“ ütles Übius.

Uuringu olulisust rahvusvahelises võrdluses näitab ka järjest suurenev osalevate riikide arv. Esimene taoline uuring viidi läbi 2008. aastal ning selles osales 24 riiki. Teine uuring oli 2013. aastal ning sellest võttis osa 34 riiki. Eesti osales mõlemas uuringus. Täna alanud kolmandasse uuringusse on aga kaasatud juba 48 riiki üle maailma.
Uuringu tulemused avalikustatakse 2019. aasta juunis.

TALIS 2018 uuring viiakse läbi ESF programmi „Pädevad ja motiveeritud õpetajad ning haridusasutuste juhid” raames.

Lühikokkuvõte uuringust. Täpsem teave Innove või OECD veebides.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.