Mobile menu

Uudised

Algas rahvusvaheline alushariduse ja laste heaolu uuring

Oktoobrist detsembrini viib Innove Eestis läbi rahvusvahelist alushariduse ja laste heaolu uuringut, mille käigus vaadeldakse viieaastaste laste arengut ja oskusi.

IELS (International Early Learning and Child Well-being Study) on uuring, mis keskendub laste alusharidusele, kodusele taustale ja õpikeskkonnale ning laste varastele kogemustele haridusteel. Uuringus osalevad viieaastased lapsed, nende vanemad ja lasteaiaõpetajad.

IELS põhiuuring toimub kolmes riigis – Eestis, Ameerika Ühendriikides ja Ühendkuningriigis. Uuring viiakse Eestis läbi nii eesti kui ka vene keeles. Lapsed osalevad uuringus lahendades toredaid ülesandeid ning nende vanemad ja õpetajad vastavad küsimustikele. Eestis osaleb uuringus ligi 2800 last 208st lasteaiast. Kaasatud lasteaiad ja lapsed on valitud juhuslikkuse teel.

Uuringu käigus kogutakse andmeid laste kirjaoskuse, enesejuhtimise oskuse, arvutusoskuse ning oskuse kohta olla empaatiline. Lasteaiaõpetaja ning lapsevanema küsimustiku abil saadakse täiendavat informatsiooni lapse sotsiaalsete ja emotsionaalsete oskuste ning kodukeskkonna kohta.

Laste hindamist viivad läbi lasteaia töötajad või Innove uuringu läbiviijad, kellel on pedagoogiline haridus ja kogemus lastega töötamisel. Laste jaoks on uuringus osalemine põnev ja lõbus kogemus. Lapsed tutvuvad tahvelarvutis toredate tegelaste Miia ja Toomasega, kes saadavad lapsi mänguliste ülesannete lahendamisel. Kõik lapsed lahendavad ülesandeid kahel erineval päeval.

2019. aasta lõpus avaldatakse uuringu raport ja rahvusvaheline uuringu andmebaas. Uuringu raport võimaldab saada lasteaedadel, lapsevanematel ja poliitikakujundajatel väärtuslikku teavet, mida saab kasutada laste hariduse ja kogemuste parandamiseks nende esimese viie eluaasta jooksul.

IELS põhiuuring toimub 1. oktoobrist kuni 21. detsembrini ning seda viib Eestis läbi SA Innove koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Tallinna Ülikooliga.

Loe täpsemalt

 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.