Mobile menu

Uudised

Aprill on LAK-õppe kuu – vaata, millised sündmused toimuvad üle Eesti!

Innove keelekümblusprogrammi eestvedamisel tähistatakse juba kümnendat aastat aprillis lõimitud aine- ja keeleõppe kuud. Kuu jooksul toimub üle Eesti ligi 200 sündmust, millega soovime tõsta pedagoogide, ametnike ja lapsevanemate teadlikkust aine- ja keeleõppe lõimimise rikastavatest võimalustest.LAK õppe logo

Tallinna, Tartu, Narva, Jõhvi, Kohtla-Järve, Sillamäe, Sinimäe, Kehra ja Valga lasteaedades ja koolides toimuvad sündmused varieeruvad koolitustest laste teatrietenduste, etlus- ja esseekonkurssideni. Süvenetakse LAK-õppe olemusse või tutvutakse selle erinevate viisidega. Enam kui pooled sündmustest on avalikud kõigile huvilistele. Lasteaedades toimuvad külastajatele avatud sündmused leiad SIIT, koolides toimuvad sündmused SIIT.

Üks tähelepanuväärsemaid LAK-õppe kuu sündmuseid on sel aastal keeledušš, millega on liitunud ligi 50 kooli. Umbes 5000 Eesti koolilast alustab aprillikuus igat argipäeva lauldes koos oma õpetajaga võõrkeelseid laule. Lisaks vene-, hispaania-, rootsi-, läti-, prantsuse- ja soomekeelsetele lauludele on tänavu Eesti keele aasta puhul kavas ka eesti-, võru- ja setukeelsed laulud.

Tänavuse LAK-õppe kuu peamine eesmärk on näidata, et muukeelne tegevus pole pelgalt viis teise kodukeelega lastele eesti keelt õpetada, ütles Innove LAK-õppe ja keelekümbluse peaspetsialist Maire Kebbinau. Lõimitud aine- ja keeleõppe meetodeist on kasu kõigile – ka eesti lastele ning eestikeelsetele lasteaedadele ja koolidele.

Kõige rohkem on algatusega kaasa tulnud haridusasutusi siiski Ida-Virumaal. „Nad korraldavad neid sündmusi selle nimel, et eesti keelt omandada. Meil räägitakse palju sellest, kuidas nad ei oska või ei taha. Tuleb rääkida ka sellest suurest tööst, mida nad ära teevad, et eesti keelt osata,“ sõnas Kebbinau.

25. aprillil toimub LAK-õppe kuu raames ka LAK-õppe päev, mille sihtrühmaks on eestikeelsete koolide juhid ja õpetajad, kes tunnevad huvi muu kodukeelega laste, sh uussisserändajate koos eesti lastega eestikeelses koolis või klassis õpetamise võimaluste vastu. Rohkem infot ja registreerumine LAK-õppe koduleheküljel.

Lõimitud aine- ja keeleõpe ehk LAK-õpe (content and language integrated learning – CLIL) on tõhus viis omandada võõrkeelt selles keeles teisi aineid õppides. LAK-õppes on keel eelkõige vahend teadmiste ja oskuste hankimiseks, võõrkeeleoskus tuleb pealekauba. LAK-õppe meetodite hulka ei kuulu tõlkimine, ning õpetaja ei oskakski seda – LAK-õpe võmaldab ju eesti keele suhu saada neil lastel, kelle kodune keel on näiteks itaalia, ukraina või kasahhi keel. LAK-õppega võib alustada lasteaiast ja seda saab rakendada mis tahes kooliastmes.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.