Mobile menu

Uudised

Avanes rahvusvähemuste pühapäevakoolide 2020. aasta tegevustoetuse taotlusvoor

Haridus- ja Teadusministeerium ning Innove toetavad rahvusvähemuste pühapäevakoole. Alates 3. märtsist kuni 15. märtsini saab Innove mitmekeelse õppe ja keelekümblusmetoodika keskusest taotleda toetust rahvusvähemuste pühapäevakoolide tegevuseks. Taotlusvooru eesmärk on toetada eesti keelest erineva emakeelega laste emakeele ja kultuuri õpet. Seeläbi toetatakse laste ja noorte rahvuslikku identiteeti ning oma või esivanemate emakeele õpet.

Toetust saavad taotleda Eesti Hariduse Infosüsteemis registreeritud pühapäevakoolid, kes vastavalt kehtivale õppekavale viivad läbi tegevusi, mis on seotud emakeele, rahvuskultuuri ja ajaloo õppega. Õppetegevuse maht peab olema vähemalt 100 akadeemilist tundi aastas. Pühapäevakooli õpilastest 80% peavad olema päritolult rahvuse esindajad, kelle kultuur ja keel on pühapäevakooli esitatud taotluse aluseks, või rääkima õpetatavat keelt ühe koduse keelena. Õpilaste vanus peab olema vahemikus 3–18 aastat. Õppetegevuses peab osalema vähemalt kümme õpilast.

Taotlusvooru dokumendid:

Täidetud taotlusvormi palume saata e-posti aadressile tatjana.baum-valgma@innove.ee. Taotluste esitamise tähtaeg on 15.03.2020 kell 23:59.

Innove tegeleb rahvusvähemuste pühapäevakoolide toetamisega alates 2020. aastast.

 

Lisainfo:
Tatjana Baum-Valgma, Innove mitmekeelse õppe ja keelekümblusmetoodika keskuse peaspetsialist
735 0741
tatjana.baum-valgma@innove.ee

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.