Mobile menu

Uudised

Eesti aitab Ukraina kutseharidust kaasajastada

Eelmisel nädalal alustas Innove koostöös seitsme Eesti kutseõppeasutusega uut projekti „Eesti kogemuse jagamine Ukraina kutsehariduse reformide toetuseks“, mille eesmärk on kaasa aidata Ukraina kutsehariduse arengule Volõõnia oblastis.

Ukraina kutseõpilased

Avaseminaril Lutskis toimusid töötoad õpetajatele ja koolijuhtidele. Kohal olid ka regiooni hariduskorralduse ja poliitika eest vastutajad. Lisaks osalesid kahe naaberoblasti Hmelnitski ja Rivne esindajad, kes olid samuti huvitatud Eesti kogemusest ning soovisid arutada potentsiaalseid koostöövõimalusi.

„Ukraina on suure potentsiaaliga riik, kes soovib arendada ja kaasajastada oma kutseharidust, kuid vajab selleks natuke tuge. Eesti on viimase paari aastakümnega teinud väga suure hüppe selles vallas ja meil on hea meel jagada oma kogemusi teise riigiga, kes soovib teha sama,“ lausus projektijuht Aili Kõiv.

Äsja alustatud projekt on jätk juba kaks aastat kestnud koostööle, mille käigus koostati Volõõnia oblasti kutsehariduse arengumudel. Praegune projekt on suunatud selle rakendamisele kaheksas Volõõnia oblasti kutsekoolis.

Siinkohal on võtmeroll Eesti kutseõppeasutustel, kes toetavad oma partnerkoole Ukrainas arengukavade koostamisel, jagades nendega oma kogemusi ja teadmisi. Projekti on kaasatud Valgamaa Kutseõppekeskus, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool, Tallinna Ehituskool, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool, Tallinna Teeninduskool ja Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool. Partnerkoolid suhtlevad projekti vältel pidevalt, kavas on mitmed õppevisiidid ja koolitused. Järgmisel kevadel toimub Ukraina direktorite ja õpetajate stažeerimine Eestis ning sügisel viivad Eesti õpetajad läbi meistriklassid Ukraina partnerkoolides.

Projekt kestab kaks aastat ja on rahastatud Eesti Välisministeeriumi arenguabi fondist.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.