Mobile menu

Uudised

Täpsemalt eesti keele riigieksamist

Täna toimunud eesti keele riigieksamil tuli abiturientidel lahendada alustekstidel põhinevaid tekstimõistmis- ja kirjutamisülesandeid. Eksamitöös oli neli varianti ning eksaminand võis nende hulgast valida sobivaima.

Lugemisosa ülesanded tuginesid katkendile Mihkel Muti romaanist „Eesti ümberlõikaja“, innovatsiooni käsitlevatele katkenditele Wolfgang Drechsleri artiklist ja intervjuust Rainer Katteliga, Rein Ahase artiklile „Rännata maailmas, kus kõik jääb hiirekliki kaugusele“ ja katkenditele ERRi kodulehel avaldatud keeleteemalistest artiklitest.

Eksami teises osas tuli kirjutada umbes 400-sõnaline kirjand. Eksaminand võis valida ükskõik millise variandi ülesande. Esimese variandi valinud eksaminandid pidid analüüsima, kui kerge või raske on inimestel iseendaks jääda kiiresti muutuvas maailmas. Teise variandi kirjandis sai arutleda, kuidas kultuur ning majandus üksteist mõjutavad. Kolmanda variandi valinutel tuli käsitleda põhjuseid, miks inimesed tänapäeval rändavad ja/või endale uut elupaika otsivad. Neljas variant võimaldas arutleda, kuidas noorte keelekasutus mõjutab eesti keele tulevikku.

 

Eesti keele riigieksami kohta leiab lisainfot siit.

 

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.