Mobile menu

Uudised

Ülevaade 29. mail toimunud eesti keele riigieksamist

Täna mail toimunud eesti keele riigieksamil tuli abiturientidel lahendada alustekstidel põhinevaid tekstimõistmis- ja kirjutamisülesandeid. Eksamitöös oli neli varianti ning eksaminand võis nende hulgast valida sobivaima.

Lugemisosa ülesanded tuginesid katkendile Sofi Oksaneni romaanist „Puhastus“, Liisi Laineste artiklile „Üldse pole naljakas! Huumoritraditsioonist ja tsensuurist“, Mart Niineste arvamusloole „Veganid peavad otsustama, kas olla sekt radikaalseid umbluumarginaale või võtta vastutus ning teha ühiskonnaga koostööd“ ja katkendile Maryliis Teinfeldti blogipostitusest „Peaasi et vegan?“ ning artiklitele „Võrguteadlane annab viis soovitust, kuidas elus edu saavutada“ ja „Sotsiaalantropoloog Aet Annist: tänapäeva edukultus lõhestab ühiskonda“. Igas variandis oli kolm lugemisülesannet, mis kontrollisid oskust leida tekstidest vajalikku infot, teksti põhisisust ja üksikasjadest arusaamist ning analüüsi- ja järeldamisoskust.

Eksami teises osas tuli kirjutada 400-sõnaline kirjand. Esimese variandi valinud eksaminandid pidid arutlema, miks on üksikisikule tähtis hoida sidet minevikuga. Teise variandi kirjandis pidi analüüsima, miks on huumorit vaja nii ühiskonnale kui ka üksikisikule. Kolmanda variandi valinutel tuli analüüsida põhjusi, miks on toitumise ja/või eluviisi teema muutunud aktuaalseks. Neljas variant võimaldas arutleda edu olemuse üle ning analüüsida, millised on edukuse positiivsed ja negatiivsed küljed.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.