Mobile menu

Uudised

Eesti tugiteenuste süsteem meelitab siia praktikale Saksamaa tulevasi karjäärispetsialiste

Esialgsest pilootprojektist on välja kasvanud igakevadine praktikakuu, mil Eesti tulevasi Saksa karjäärispetsialiste võõrustab. Aasta-aastalt on siia tulla soovivate praktikantide arv kasvamas ja soovijaid rohkem, kui vastu võimalik võtta.praktikandid Saksamaalt

Sarnaselt eelmisele aastale on ka tänavu Eesti karjääri- ja õppenõustamisteenuste tugisüsteemiga tutvumas kuus tulevast praktikut. Noored ise leiavad, et Eesti pole innovatiivne mitte ainult digitaalses maailmas, vaid ka tugiteenuste arendamisel. „Kuigi Saksamaad nähakse kui jõukat riiki, ei ole ta võib-olla kõige modernsem ja innovaatilisem. Eesti paistab selles osas Euroopas palju rohkem silma eesrindliku ja digitaalse riigina. See sama uuendusmeelsus avaldub ka tugisüsteemides, mis erinevad Saksamaa omadest tuntavalt,“ räägib Michaela Müller, 25aastane karjäärinõustamise tudeng Mannheimist. Noor valiski nimetatud põhjustel just Eesti oma praktikariigiks.

Põhja-Eesti Rajaleidja keskuse karjääriinfospetsialist Janne Luha leiab, et sellisel kujul koostöö on suurepärane võimalus saada rahvusvaheline kogemus kodumaalt lahkumata. „Kui sul pole parajasti sobivat projekti või võimalust välismaale minekuks, on väliskülastajate võõrustamine samaväärne kogemus. Mõtteid, ideid ja praktikaid saame omavahel vahetada ka Eestist lahkumata,“ kommenteerib Luha, miks otsustas projektis kaasa lüüa.

Sihtasutus Innove tegutseb Eestis Euroguidance keskusena, mis asub igas Euroopa riigis ja mille üheks rolliks on olla nõustajatele sillaks teiste Euroopa maade karjääriteenuste ning haridus- ja tööhõivesüsteemide juurde. Innove hariduse tugiteenuste agentuuri rahvusvaheliste projektide juht Margit Rammo sõnab, et 2016. ja 2017. aastal läbi viidud projektid õnnestusid täielikult ja üha rohkem Rajaleidja keskuseid tunnevad huvi praktikantide võõrustamise vastu. „Rahvusvaheline koostöö annab praktikutele teadmisi nõustamisteenustest, haridus- ja tööelust teistes riikides, võimaluse täiendada oma erialast võõrkeele oskust, õpikogemuse multikultuurses ja võõrkeelses keskkonnas jne. Loetelu on pikk!“ sõnab Rammo koostöö võitudest rääkides.

Saksa tulevased noored karjäärispetsialistid viibivad Eestis praktikal Erasmus+ programmi Euroguidance projekti raames 2.-25. mail. Kuu aja vältel külastatakse seitsme erineva maakonna Rajaleidja keskuseid kolmes praktikagrupis – Valgamaad, Pärnumaad, Järvamaad, Läänemaad, Hiiumaad, Ida- ja Lääne-Virumaad. Eesmärk on saada ülevaade hariduse tugiteenuste süsteemist, külastada kohalikke haridusasutusi ja tutvuda erinevate haridus- ja tööelu korraldavate asutuste ning ühendustega. Selleks tehakse tänavu koostööd ka Töötukassa ja Tallinna Tehnikaülikooliga.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.