Mobile menu

Uudised

Enam kui pool tuhat põhikoolinoort saab oktoobris töövarjuks minna

Tallinna ja Harjumaa 7. – 9. klassi noortel on kuni 30. septembrini võimalik kandideerida töövarjuks Põhja-Eesti Rajaleidja keskuse korraldatavale töövarjupäevale. Mullu esmakordselt toimunud töövarjupäev pakub tänavu varjutamiskogemust enam kui 500 noorele 262 erialal. 

Töövarjupäev 2017

Töövarjupäev operatsiooniõena, 2017. aastal.

Rajaleidja keskuse töövarjupäev „Hüppa üle oma varju“ toimub 24. oktoobril. Selle eesmärk on anda põhikoolinoortele võimalus näha ja kogeda reaalset töömaailma ning seda, kuidas koolis õpitavad teadmised tööle asudes rakendust leiavad. Põhikooli lõpuklassis tuleb noortel langetada esimene olulisem karjäärivalik – kuhu minna edasiõppima. Töövarjupäev aitabki õpilastel paremini aru saada, kas huvipakkuv eriala vastab ootustele või leiavad hoopiski kahtlused kinnitust. Mõlemal juhul lihtsustab kogemus oma sihi seadmist ja valikute langetamist.

Kui mullu oli noortel valida enam kui 160 ameti seast, siis tänu tööandjate ja ametiesindajate suurele huvile on sel aastal pakkumises kokku 262 ametipositsiooni. Kokku on töövarjukohti ligi 530 noorele. „Sel aastal on tõesti osalemas rohkem ettevõtteid ja erinevaid ametipositsioone kui eelmisel. Ühiskonnas on palju ameteid, mida esiotsa ei teata ja paraku ka valita, sest need on vähetuntud. Ometigi on need võimalikud valikud tulevikus. Töövarjupäev võimaldabki tööandjatel neid erialasid tutvustada, noortel aga nendega tutvuda ning oma silmaringi ja valikuvõimalusi laiendada,“ räägib Põhja-Eesti Rajaleidja keskuse karjäärinõustaja Marja-Liisa Vaiksalu.

Töövarjuks kandideerimine on avatud 30. septembrini. Selleks tuleb kirjutada motivatsioonikiri ja täita ankeet, kus on võimalik märkida kaks ametikoha eelistust. Töövarjupäeva ürituse Facebooki leheküljel jagavad karjäärinõustajad näpunäiteid edukaks kandideerimiseks, tutvustavad ameteid ja tööandjaid, kes varju võtavad jpm.

Vaiksalu selgitab, et ainuüksi kandideerimisprotsess annab väga hea võimaluse arendamaks nn ülekantavaid oskusi, mida läheb ka tööelus enim vaja: nt suhtlemis-, eneseväljendus- ja läbirääkimisoskus, ajaplaneerimine, kokkulepete sõlmimine ning neist kinnipidamine jpm. „Seepärast soovitan kõigil 7. – 9. klassi noortel võimalusest kinni haarata, tegutseda ja kandideerida. Ainult nii õpid sa iseennast kõige paremini tundma ja edasised otsused saavad olema lihtsamad. Ole julge ja tee esimene samm kellegi töövarjuna!“ ütleb ta.

Töövarjuks saab kandideerida SIIN!

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.