Mobile menu

Uudised

Gümnaasiumipürgijad tegid täna uudset e-sisseastumistesti

Koostöös Tartu koolidega digitaliseeris Innove gümnaasiumitesse sisseastumiskatsete läbiviimiseks testid, mille võtsid kasutusele kokku 20 gümnaasiumi üle Eesti. Täna tegi e-sisseastumistesti gümnaasiumisse ligi 3000 õpilast.

Testi loomise algatasid viis Tartu kooli, kuhu toimusid täna ühised e-sisseastumiskatsed. Hugo Treffneri Gümnaasiumi, Miina Härma Gümnaasiumi, Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi, Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi ja Tartu Tamme Gümnaasiumi kandideerib kokku üle 1600 õpilase, kes Eksamite Infosüsteemis (EIS) lahendasid matemaatika ja eesti keele e-ülesandeid.

Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi direktori Helmer Jõgi sõnul tekkis eriolukorrast tingitud vajaduse pinnalt Tartu gümnaasiumide ja Innove vahel viljaka koostööna edumeelne lahendus gümnaasiumikatseteks. „Loodan, et selle aasta erandist saab järgnevateks aastateks norm ja pabertestid kaovad peagi ajalukku,“ tõdeb Jõgi.

Lisaks ülaltoodud viiele koolile kasutasid Tartu koolide ja Innove koostöös ning HITSA toel valminud testi täna veel 15 gümnaasiumi üle Eesti. Nende seas olid Tallinnas kolme kooli ühiskatsed korraldanud Jakob Westholmi Gümnaasium, Kadrioru Saksa Gümnaasium ja Tallinna Ühisgümnaasium. Lisaks kasutasid testi veel viis Tallinna gümnaasiumi. Uudsete e-sisseastumistestide sooritamisega pääseb ka Võnnu, Luunja ja Kallavere Keskkooli, Kanepi, Tamsalu ja Rapla Gümnaasiumi ning Keila Kooli.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.