Mobile menu

Uudised

„Heaolemisel” arutatakse laste ja noorte vaimse tervise üle

Kagu-Eesti Rajaleidja keskus korraldab 22. oktoobril laste ja noorte vaimse tervise ja turvalisuse teemalise konverentsi „Heaolemine“.Konverentsi kava

Esmaspäeval kell 10–16 Võru Kandle teatrisaalis toimuval konverentsil võetakse vaatluse alla laste ja noorte vaimne tervis ja sellega seonduvad teemad nagu psühholoogiline heaolu, psüühikahäired ja sagedasemad probleemid. Konverentsil otsitakse vastuseid küsimustele kuidas märgata, et lapsel on mure, kuidas mõista lapse käitumisviise ja millised võivad olla riskid laste vaimsele tervisele.

Ettekannetega astuvad üles ning oma kogemusi töös laste ja noortega jagavad mitmed eksperdid. Peaasi.ee portaali tegevjuht ja kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa annab ülevaate laste ja noorte vaimse tervise hetkeolukorrast: milliste muredega enim pöördutakse, millest on need tingitud ja kuidas saavad täiskasvanud noori erinevatel juhtudel toetada. Veebipolitseinik Maarja Punak käsitleb küberkiusamist sotsiaalmeedias: milles see väljendub, kuidas kiusamisest hoiduda, millele mõelda sotsiaalmeediat kasutades jne.

Kliiniline lastepsühholoog Mariana Saksniit räägib lapse vaimsest tervisest ebatervete peresuhete ja kahjustava koduse keskkonna puhul, mis võib oluliselt mõjutada ka lapse käitumist koolikeskkonnas. Päeva lõpetab Valdur Mikita semiootika- ja kultuuriteooriateemalise ettekandega eestlaste vaimsest tervisest läbi aegade.

„On hea meel, et sel aastal toimub Võrumaal juba neljas Rajaleidja keskuse konverents. Püsivast ja Kagu-Eesti kohta ka suurest huvist kõneleb registreerunute arv – üle 180 inimese. Pöörasime laste ja noorte vaimsele tervisele tähelepanu ka üle-eelmise aasta konverentsil, kuid teema on laiaulatuslik ja nüansirikas, mistõttu väärib ja vajab veelkordset fookusesse seadmist,“ ütles Kagu-Eesti ja Valgamaa Rajaleidja keskuste juht Mereli Mändmets. „Toimuv konverents pakub tõenäoliselt palju äratundmisi, kuid kindlasti ka uusi mõtteid ja võimalusi.“

Konverents on suunatud kõigile täiskasvanutele, kelle igapäevatöö on seotud laste ja noortega. Samuti on oodatud lapsevanemad ja veel spetsialistiks õppivad tudengid. Konverentsi päevakava leiad meie sündmuste kalendrist.

Lisainfo: Mereli Mändmets, Kagu-Eesti ja Valgamaa Rajaleidja keskustee juht, mereli.mandmets@rajaleidja.ee, 5697 7281.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.