Mobile menu

Uudised

Homme algav oskuste festival „Noor meister 2018“ kingib Eestile 100 uut meistrit

3.–4. mail toimub Eesti Näituste messikeskuses oskuste festival „Noor meister 2018“, mis keskendub tänavu noorte oskustele ja tugevustele, millest võib tulevikus saada edukas elukutse või hüppelaud iseseisvasse ellu. Kahepäevane festival on osa EV100 üritustest, millega kingitakse Eesti riigile ka 100 noort meistrit.Noor Meister 2018 plakat

Haridus- ja Teadusministeeriumi uuringutest on selgunud, et üha rohkem kutsekooli õppureid ja vilistlasi on oma õpingutega väga rahul. Peamiseks põhjuseks on just rahulolu, et õpitakse endale huvitavat eriala ning ka õppetöö korraldus koos suurema praktilise tegevusega on õpilaste seas hinnatud. Pika traditsiooniga „Noore meistri“ kutsemeistrivõistlustest välja kasvanud suurüritus keskendubki tänavu sellele, et noored leiaksid juba varajases eas õige haridustee, mis vastab nende tugevustele ja huvidele.

Innove haridusuuenduste juhi Tanel Oppi sõnul on mitmekülgsed oskused edukuse võti. „Erialased oskused ja ettevõtlikkus kindlustavad hea sissetuleku. Täiskasvanud peaksid märkama noorte huvisid ja tugevusi juba varakult, et aidata leida neile sobiv haridustee, mille lõpetades on ka tööturul perspektiivi. Oskuste festivaliga „Noor meister 2018“ tahame neile innustust pakkuda, et oma kutsumuse leidmine oleks noortel veelgi lihtsam. Miks mitte arendada oma huvisid oskusteks kutsekoolis,“ rääkis Oppi.

Et kõik oma talendi üles leiaksid, leiab festivalil põnevaid töötubasid oskuste avastamiseks ja arendamiseks. Noori nõustavad kohapeal erinevad karjäärispetsialistid nii hariduse kui ka tööturu teemal. Kohapeal on esindatud 25 kutse- ja kõrgkooli. Oma edulugu oskuste maailmas räägivad ja näitavad 20 erinevat kutse- ja üldhariduskoolide õpilasfirmat, kes kohapeal ka oma toodangut müüvad. Kahe päeva olulisemateks sündmusteks on paarisaja kutsekooli noore 31 erineva eriala mõõduvõtud, kus selgitatakse välja noored meistrid. Selle tulemusena valmib ka Eesti Vabariik 100 kingituses – meie väikesele riigile sada noort meistrit, kes on valmis oma oskustega tööturul olulist lisaväärtust pakkuma.

Lisaks eelnevale hoiab noorte energiat üleval „Padjaklubist“ tuntud särtsakas päevajuht Kristel Aaslaid. Festivali peaesinejaks on populaarse „Kiki Miki“ loo autor räppar Arop. Laval säravad lisaks veel erinevad kaunite kunstide esindajad ning toimub Eesti parima noor-DJ finaal. Kohapeal saavad kõik külastajad osa võtta põnevast mängust, millel lisaks paljudele teistele auhindadele on mõlemal päeval peavõiduks uus iPhone 7.

Festival toimub Tallinnas, Eesti Näituste Messikeskuses (Pirita tee 28, Tallinn) ja on kõigile tasuta! Ürituse kohta saad rohkem lugeda aadressil www.noormeister.ee.

Paralleelselt oskuste festivaliliga toimub Eesti Näituste messikeskuses konverents „Kümme aastat noori meistreid“, kus arutatakse, mida on kutsehariduse vallas seni tehtud, kuidas toimetatakse mujal maailmas ja milline võiks olla kutsemeistrivõistluste tulevik Eestis. Kogemusi kutsehariduse edendamisest ja kutsemeistrivõistluste korraldamisest oma riigis jagavad spetsialistid Soomest ja Rootsist. Rohkem infot konverentsi kohta leiad siit.

Oskustega tulevikku!

 

Oskuste festivali „Noor meister 2018“ suurtoetajad on BLRT Grupp, Tallink Hotels ja TLG Hotell OÜ. Üritust korraldab SA Innove ning rahastavad Haridus- ja Teadusministeerium ja Euroopa Sotsiaalfond. Ürituse sponsorid on ACG Nystrom Estonia, Arkaadia Puhastuse OÜ, Decoris OÜ, Balt Hellin, Bauroc, Ceresit, Cido, Coca Cola, Coop, Coop Järva, Paide Maksimarket, Eesti Peakokkade Ühendus, EETEL, Electrolux, Emsibeth, Ensto, Ermaco OÜ, Espak, Estel, Estover, FESTO, Fruit Xpress OÜ, GHD, Goldberger OÜ, Gyproc, Hausers Ehitus, HAVI Logistics OÜ, Henkel, iCake OÜ, Jeld-Wen Eesti AS, Joik OÜ, Kaupmeeste Liit, Knauf, Kubija Hotell-Loodusspa, Londa Professional, Lõuna Pagarid OÜ, Mez Crafts Estonia OÜ, Monton, My City Hotel, PesuMati Trade OÜ, Pesuekspert OÜ, Piazza D’ Oro, Prisma, Olaplex, Profiline, Eesti Ostu- ja Tarneahelate Juhtimise Ühing Prolog, Puhastustekspert OÜ, Salon+, SanMal OÜ, Schwarzkopf, Selver, Service Skills OÜ, Shishi, SIM, SMC Pneumatics Estonia OÜ, Sokos Hotels Helsinki, Sokos Hotels Tallinn, Sveba Dahlen Baltic OÜ, Tallinna Linnavalitsus, Tesa Tape UAB, Tridens, Vääna Puukool OÜ, Viru Elektrikaubandus AS, Viva Color, Tikkurila, Saint Gobain, Weber, Wienerberger, Joel Ostrat, ESE, KM, Invaru, OÜ Sakret. Koostööpartneriteks on CV Online, Eesti Juhi Abi Ühing, Eesti Juuksurite Ühendus, Eesti Kelnerite ja Ettekandjate Liit, Eesti Maastikuehitajate Liit, Eesti Mööblitootjate Liit, Järvamaa Kutsehariduskeskus, Kuressaare Ametikool, Rajaleidja, Räpina Aianduskool, Reserv Rent OÜ, Swedbank, Tallinna Ehituskool, Tallinna Kopli Ametikool, Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool, Tallinna Majanduskool, Tallinna Polütehnikum, Tallinna Teeninduskool, Tallinna Tööstushariduskeskus, Tartu Kunstikool, Tartu Kutsehariduskeskus, Valgamaa Kutseõppeasutus, Viljandi Kutseõppekeskus.

Company contact info

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Внимание! Teie veebilehtiseja ei vasta kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.